Zbliża się akademickie rendez-vous z Francją na SGH

Szkoła Główna Handlowa zaprasza wykładowców i absolwentów polsko-francuskich programów realizowanych w SGH oraz wszystkich studentów zainteresowanych nauką nad Sekwaną do udziału 23 maja w „Akademickim rendez-vous” z Francją. Wydarzenie uświetni obchody 110-lecia warszawskiej uczelni.

Organizowane przez Instytut Studiów Międzynarodowych KES SGH dwuczęściowe seminarium „Akademickie rendez- vous z Francją w SGH – historia i wyzwania przyszłości” ma upamiętnić dekady żywej współpracy między polską uczelnią a jej francuskimi partnerami, takimi jak paryska HEC (Wyższa Szkoła Handlowa) czy Sciences Po. Wspólne działania obejmowały zarówno wspólne projekty edukacyjne, jak i badawcze.

W trakcie dyskusji panelowych spotkają się wykładowcy i studenci polsko-francuskich studiów, którzy dokonają bilansu i zastanowią się nad kierunkiem kontynuacji współpracy.

Organizatorzy zapraszają też do udziału w sesjach uczestników wspólnych polsko-francuskich projektów naukowych studentów, pragnących studiować we Francji.

Patronat nad seminarium sprawują: rektor SGH, prof. Tomasz Szapiro i ambasador Francji w Polsce, Pierre Buhler.

W pierwszej części mowa będzie o tym, jak potoczyły się losy absolwentów tych programów i jak umiejętności i wiedza sprawdziły się na zawodowym rynku. Swoimi doświadczeniami i refleksjami podzielą się absolwenci i kierownicy polsko-francuskich programów.

Tematem drugiej części będzie to, jak w przyszłości powinna wyglądać współpraca naukowa SGH z francuskimi partnerami. Po obradach przewidziano wieczór networkingowy.

Szczegółowy program seminarium można znaleźć na stronie: www.sgh.waw.pl/akademickie-rendez-vous .

Chętni do udziału proszeni są o uprzednią rejestrację na formularzu dostępnym na stronie konferencji.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *