Ośrodki leczenia uzależnień w Polsce

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób walczy z uzależnieniami różnego typu. Są tragiczne w skutkach uzależnienia od narkotyków i alkoholu, jak również uzależnienia od hazardu oraz depresja. Niezmiernie ważne jest, aby chory z porę otrzymał specjalistyczną pomoc, którą z pewnością otrzyma w ośrodku leczenia uzależnień.

Alkoholizm, narkomania, depresja

 Alkoholizm, narkomania, depresja to tylko niektóre z chorób, które dotykają osoby w różnym wieku, zarówno bardzo młode, jak i starsze. Jeśli chory w porę zda sobie sprawę z własnego problemu i otrzyma specjalistyczną pomoc istnieje duża szansa, że wyjdzie z nałogu, jeśli natomiast pomoc nie nadejdzie lub uzależniony odrzuci ją, wszystko może mieć tragiczny skutek.

Na terenie całej Polski znajdują się ośrodki uzależnień, w których pobyt sprawia, że uzależniony jest odseparowany od toksycznego towarzystwa i może skupić się na walce o własne zdrowie i życie.

Metody leczenia alkoholizmu i innych uzależnień

Ośrodki leczenia alkoholizmu zwykle skupiają się na tym, by uzależniony w 100% uświadomił sobie swój problem. Chory musi oczywiście odstawić wszelkie używki, następnie grono specjalistów analizuje przyczynę problemów i dobiera optymalną w danym przypadku metodę leczenia.

Ośrodki leczenia uzależnień zarówno w przypadku alkoholizmu, jak i innych chorób stosują dostosowane do potrzeb pacjenta i optymalne w jego przypadku metody. W ośrodku Manawa wśród najczęściej stosowanych metod wyróżnić możemy takie jak muzykoterapia, terapia narracyjna, racjonalna terapia zachowań, arteterapia, trening kinezjologiczny czy terapia NLP.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Decyzja o podjęciu leczenia to niezmiernie ważny krok. Należy jednak pamiętać o tym, że ośrodek ośrodkowi nierówny i dokładnie przemyśleć wybór tego, w którym sami rozpoczniemy terapię, bądź rozpocznie ją bliska nam osoba. Przy wyborze ośrodka warto wziąć pod uwagę stosowane w klinice metody leczenia, jak również świadectwa osób, które leczyły się w danym ośrodku.

Bez wątpienia godnym polecenia miejscem jest Ośrodek Psychoterapii Manawa, w którym grono specjalistów zapewnia opiekę i wsparcie a uzależnieni odnajdują spokój i siłę, by walczyć o własne zdrowie i życie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *