Nauczyciele i popularyzatorzy spotkają się na Interakcji – Integracji

Edukatorzy, popularyzatorzy nauki, muzealnicy, nauczyciele i wykładowcy wymienią się doświadczeniami na dziewiątej już edycji konferencji Interakcja – Integracja. Wydarzenie zaplanowane jest między 15 a 17 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Interakcja – Integracja to spotkanie osób i instytucji zaangażowanych w rozwój inicjatyw edukacyjnych, popularyzację nauki i nowych technologii. Uczestnicy konferencji spotykają się, aby dzielić się dobrymi praktykami i poszerzać horyzonty.

„Poprzez współpracę programową i konsolidację środowiska wzmacniamy jego głos w publicznej debacie na temat znaczenia nauki we współczesnym świecie. Jesteśmy pewni, że dzięki naszej pracy możemy przysłużyć się do stworzenia nowoczesnego i kreatywnego społeczeństwa. Kluczem do osiągnięcia celu jest wspólne działanie” – piszą organizatorzy.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. wykłady o crowdfundingu w popularyzacji nauki, przygotowywaniu wykładów popularnonaukowych, instalacji plenerowych czy interaktywnych eksponatów.

Dziewiąta edycja konferencji Interakcja – Integracja będzie się odbywać od 15 do 17 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Jednym z efektów Interakcja – Integracja było Porozumienie Społeczeństwo i Nauka (SPiN). Powstało ono w 2013 roku jako oddolna inicjatywa uczestników konferencji. Do SPiN-u należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Instytucje te zachęcają do krytycznego i kreatywnego myślenia, budowania poczucia podmiotowości i odpowiedzialności, wspomagają lepsze rozumienie nauki i inspirują dialog społeczny na jej temat.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Komentowanie zakończone.