Rady na kryzys

Już tylko niepoprawni optymiści nie wierzą w kryzys, który nadciąga. Na szczęście otrzymujemy coraz więcej dobrych rad ze strony osób rządzących, które pomogą nam przetrwać w tym trudnym czasie. W tym artykule zbiorę niektóre z nich, aby można je sobie było łatwo przypomnieć w zimie i ogrzać ciepłem płynącym z ich mądrości.

#1 Zacisnąć zęby

– Proszę, żebyście państwo byli dobrej myśli. Proszę, żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami. Nikt z nas się nie spodziewał, że to do nas przyjdzie – prezydent RP Andrzej Duda.

#2 Ocieplić dom

– Postarajcie się ocieplić swoje domy jeszcze przed sezonem grzewczym – premier Mateusz Morawiecki.

#3 Mniej jeść, najlepiej u znajomych

– Jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach. Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej – minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

#4 Zbierać chrust

– Cały czas obowiązuje, za zgodą leśniczego, możliwość zbierania gałęzi na opał. W tym roku po rozpoczęciu wojny w Ukrainie i zawirowaniu na rynku energii wzrosły zapytania do nadleśnictw o wskazanie terenu i zgodę na pozyskiwanie drewna opałowego w lokalnych lasach. Priorytetowo należało zadbać, by pierwszeństwo samopozyskiwania drewna miały społeczności lokalne – wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

#5 Być optymistą

– Stoję przed państwem jako jastrząb na czele jastrzębi, które tworzą dziś RPP. Cała RPP jest zdeterminowana, aby zbić inflację – prezes NBP Adam Glapiński.

#6 Wziąć kredyt albo nie brać

– A co z tymi, którzy chcą dzisiaj kupić mieszkanie?
– Nie muszą czekać, jeśli mają zdolność kredytową (…). No jeżeli nie mają, to nie biorą kredytu – minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

#7 Cofnąć się w czasie do 2021 i kupić obligacje za 4,5 mln zł

– Skoro nakłaniamy wszystkich Polaków, aby kupowali polskie obligacje, bo to jest coś, czego Polska dzisiaj w kryzysie rzeczywiście potrzebuje, ponieważ zmniejszyło się zainteresowanie polskimi obligacjami, to chyba dobrze, że w ślad za słowami, także moimi słowami, idą moje czyny. To się chyba nazywa konsekwencja i wiarygodność – premier Mateusz Morawiecki.

#8 Znaleźć hobby

– Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS,, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Donald Trump, Ivanka Trump i jej mąż” – radna Małgorzata Jacyna-Witt.

Która rada pomoże przetrwać Tobie? Nie wiem, można wylosować. Ja na przykład biorę zupki chińskie i kaszotto na urlop pod namiotem, podążając tropem podsuniętym przez ministra edukacji i nauki. Wodę będę czerpać wprost ze strumienia, podróżować busem tak pełnym ludzi, że nawet mrówki się nie wciśnie i jak ognia unikać hoteli. Można też zawsze skorzystać ze wszystkich rad w celu maksymalizacji dobrobytu i czekać na efekt synergii.

Kołacze mi się w głowie słowo godność, ale może nabyliśmy jej już tyle wstając z kolan, że nic nie ubędzie jak będziemy codziennie chodzić zbierać chrust zamiast do pracy? Może też będzie to bardziej opłacalne biorąc pod uwagę wartość złotówki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *