Do 45 tys. zł dla naukowców popularyzujących naukę

Nawet 45 tys. zł mogą otrzymać naukowcy, którzy mają ciekawe pomysły na działania popularyzujące naukę np. pisanie naukowego bloga, czy aplikację służącą popularyzowaniu wiedzy. Drugą edycję konkursu eNgage organizuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która na zgłoszenia czeka do 30 września.

Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów.

Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrodę w wysokości do 45 tys. zł, którą przez rok muszą przeznaczyć na realizację swojego projektu. Nagroda składa się z dwóch części: części subwencyjnej (80 proc.) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20 proc. nagrody). Z tej drugiej części można jednak zrezygnować, by przeznaczyć 100 proc. nagrody na realizację projektu.

W konkursie rozpatrywane będą innowacyjne pomysły, a uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do metody popularyzacji nauki. Mogą więc przygotować zarówno cykl wykładów czy spotkań, pisać bloga jak i zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy.

Integralną częścią każdego projektu muszą być minimum cztery spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu i mogą również służyć prezentacji produktów powstałych w wyniku realizacji projektu.

W konkursie mogą wziąć udział reprezentanci wszystkich dziedzin nauki: pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP, doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.

Rekrutacja do konkursu eNgage będzie trwała do 30 września 2014 roku.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

2 komentarze do wpisu “Do 45 tys. zł dla naukowców popularyzujących naukę

  1. Ja nie chciałem komentować a tylko powiedziec, ze podoba mi się nowa strona:) przepraszam za brak polskich znaków ale korzystam z telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *