VI Dzień Badacza – 20 maja w Toruniu

Na obchody Dnia Badacza zaprasza do Torunia Zespół Realizacji Badań „Pryzmat”, działający w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzień Badacza jest cyklicznym wydarzeniem o charakterze seminarium naukowo-badawczego.

Poprzednie edycje Dnia Badacza obejmowały takie zagadnienia jak: socjologia w życiu publicznym, badania marketingowe, czy nowe technologie. Tegoroczny, szósty już Dzień Badacza poświęcony jest tematyce rodzinnej. Goście będą mówić m.in. o rodzicielstwie (także w aspekcie prawnym), relacjach partnerskich i rodzinach nieheteronormatywnych.

Seminarium składa się z części referatowej oraz warsztatowej i skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim studentów i pracowników wszystkich wydziałów oraz licealistów.

Co roku do udziału w konferencji zapraszani są przedstawiciele instytucji badawczych, takich jak: Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii czy PBS DGA oraz przedstawiciele środowiska akademickiego, gdzie oprócz kadry z rodzimego Instytutu Socjologii goszczono także przedstawicieli m.in. Szkoły Głównej Handlowej czy Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dzień Badacza odbędzie się 20 maja (środa) 2015 r. w sali nr IX na Wydziale Humanistycznym UMK, ul. Fosa Staromiejska 1 a (tzw. Harmonijka). Otwarcie o godz. 11.30. Do 15.30 potrwa część referatowa, zaś po przerwie obiadowej, w godzinach 17.00-19.00, odbędą się warsztaty z wprowadzenia do analizy sieci społecznych prowadzone przez Dominika Batorskiego – socjologa, a obecnie adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim (na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy). Na wieczór przewidziane jest nieformalne spotkanie integracyjne w jednym z toruńskich lokali.

VI Dzień Badacza - Socjologia (dla) rodziny

VI Dzień Badacza – Socjologia (dla) rodziny

Zobacz
Harmonogram VI Dnia Badacza
Strona wydarzenia

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *