Studia przez Internet – jak wybrać najlepszą uczelnię?

E-learning zyskuje coraz większą popularność. Jest świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych, mieszkających zagranicą lub młodych mam.

Kilka miast w Polsce proponuje studia on-line. Warszawa, Łódź i Kraków, ale też Lublin czy Sopot. Oferty różnią się od siebie kierunkami, liczbą i miejscem zjazdów oraz ceną. Podejmując naukę warto sprawdzić opinie o studiach, dowiedzieć się więcej o programie i jakości kształcenia, a także sprawdzić rodzaj uzyskiwanego dyplomu.

Najlepszym wyborem są uczelnie, które mimo swojej e-learningowej formuły stawiają na kształcenie praktyczne. Program powinien być konstruowany przez wykładowców-praktyków, czyli specjalistów aktywnych zawodowo mających aktualną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. Teoria przekazywana przez takich nauczycieli jest sprawdzona w praktyce dzięki temu najcenniejsza dla studentów. Ponadto zjazdy w semestrze powinny być przeznaczane nie tylko na sprawdzanie wiedzy, ale też na zajęcia praktyczne z najważniejszych na danym kierunku przedmiotów.

Taki program nauczania proponuje Polski Uniwersytet Wirtualny.  Uczelnia prowadzi ponad 20 różnych kierunków, co jest najszerszą ofertą jaką można znaleźć. Są to studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie, podyplomowe oraz kursy dokształcające. W ofercie znajduje się między innymi prawo, dziennikarstwo, grafika czy zarządzanie.

Wyjątek w skali kraju stanowi pielęgniarstwo. Nie bez przyczyny jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków e-learningowych na PUW. Uczelnia posiada Centrum Symulacji Medycznej, które daje zupełnie nową jakość kształcenia. Nowoczesne sale są wyposażone w fantomy nowej generacji, symulatory wysokiej wierności, trenażery i sprzęt audiowizualny. Studenci mogą sprawdzić się w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistości. Zespół dydaktyczny PUW składa się z aktywnych zawodowo specjalistów. Dzięki temu program nauczania jest stale aktualizowany i precyzyjnie przygotowuje do wybranego zawodu. Po ukończeniu studiów student otrzymuje dyplom studiów niestacjonarnych.

Studia on-line wymagają samodyscypliny oraz umiejętności organizowania czasu. Wysiłek włożony w naukę może zaowocować świetną pracą i wysokimi zarobkami. Warto więc wybrać uczelnię, która stawia na odpowiedni poziom kształcenia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *