Studia przez Internet – jak wybrać najlepszą uczelnię?

E-learning zyskuje coraz większą popularność. Jest świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych, mieszkających zagranicą lub młodych mam.

Kilka miast w Polsce proponuje studia on-line. Warszawa, Łódź i Kraków, ale też Lublin czy Sopot. Oferty różnią się od siebie kierunkami, liczbą i miejscem zjazdów oraz ceną. Podejmując naukę warto sprawdzić opinie o studiach, dowiedzieć się więcej o programie i jakości kształcenia, a także sprawdzić rodzaj uzyskiwanego dyplomu.

Najlepszym wyborem są uczelnie, które mimo swojej e-learningowej formuły stawiają na kształcenie praktyczne. Program powinien być konstruowany przez wykładowców-praktyków, czyli specjalistów aktywnych zawodowo mających aktualną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. Teoria przekazywana przez takich nauczycieli jest sprawdzona w praktyce dzięki temu najcenniejsza dla studentów. Ponadto zjazdy w semestrze powinny być przeznaczane nie tylko na sprawdzanie wiedzy, ale też na zajęcia praktyczne z najważniejszych na danym kierunku przedmiotów.

Taki program nauczania proponuje Polski Uniwersytet Wirtualny.  Uczelnia prowadzi ponad 20 różnych kierunków, co jest najszerszą ofertą jaką można znaleźć. Są to studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie, podyplomowe oraz kursy dokształcające. W ofercie znajduje się między innymi prawo, dziennikarstwo, grafika czy zarządzanie.

Wyjątek w skali kraju stanowi pielęgniarstwo. Nie bez przyczyny jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków e-learningowych na PUW. Uczelnia posiada Centrum Symulacji Medycznej, które daje zupełnie nową jakość kształcenia. Nowoczesne sale są wyposażone w fantomy nowej generacji, symulatory wysokiej wierności, trenażery i sprzęt audiowizualny. Studenci mogą sprawdzić się w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistości. Zespół dydaktyczny PUW składa się z aktywnych zawodowo specjalistów. Dzięki temu program nauczania jest stale aktualizowany i precyzyjnie przygotowuje do wybranego zawodu. Po ukończeniu studiów student otrzymuje dyplom studiów niestacjonarnych.

Studia on-line wymagają samodyscypliny oraz umiejętności organizowania czasu. Wysiłek włożony w naukę może zaowocować świetną pracą i wysokimi zarobkami. Warto więc wybrać uczelnię, która stawia na odpowiedni poziom kształcenia.

Komentarze

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *