Sprawdzony sposób na pluskwy – poznaj dezynsekcję bez chemii

Podejrzewasz, że w masz w domu nieproszonych gości, którzy nie dają Ci spokojnie spać? Czy zauważyłeś na swojej skórze czerwone plamki, które swędzą? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz do czynienia z pluskwami – małymi, krwiopijnymi owadami, które są niezwykle uciążliwe. Jak się ich pozbyć? Czy istnieje skuteczny sposób na pluskwy, który nie wymaga stosowania szkodliwych środków chemicznych? Odpowiedź brzmi – tak. Z poniższego tekstu dowiesz się wszystkiego, co należy wiedzieć o tej innowacyjnej metodzie.

Pluskwa – co o niej wiadomo i dlaczego należy się jej pozbyć?

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) to owad z rzędu pluskwiaków, który żywi się krwią ludzi i zwierząt. Pluskwy domowe są aktywne głównie w nocy, kiedy wyszukują swojego żywiciela i wbijają w jego skórę ostre kłujki. Ugryzienie pluskwy jest zazwyczaj bezbolesne, ale może wywołać lekką reakcję alergiczną lub zaczerwienienie skóry. Pluskwy są bardzo trudne do wykrycia i zwalczenia, ponieważ potrafią się ukrywać w szczelinach, meblach, materacach czy pościeli. Dorosłe osobniki mają średnio 5-7 mm długości i brązowy kolor. Kształtem mogą przypominać nieco pestkę jabłka. Za podjęciem zdecydowanych kroków przeciw tym niewielkim owadom stoi przede wszystkim nasz komfort snu i świadomość, że nasze otoczenie jest wolne od niepożądanych gości.

Czym jest zwalczanie pluskiew bez chemii?

Zwalczanie pluskiew bez chemii to metoda polegająca na niszczeniu pluskiew za pomocą ekstremalnie niskich temperatur. Polega ona na tym, że specjalistyczny sprzęt wytwarza strumień suchego śniegu (dwutlenku węgla), który jest rozpylany na powierzchnie zainfekowane przez pluskwy. Suchy śnieg ma temperaturę około -80°C i natychmiast zamraża wszystkie stadia rozwojowe pluskiew – od jaj po dorosłe osobniki. Wymrażanie pluskiew jest metodą bezpieczną dla ludzi, zwierząt i środowiska. Nie pozostawia żadnych śladów ani zapachów. Nie uszkadza też mebli ani tkanin. Wymrażanie pluskiew jest bardzo skuteczne i w większości przypadków zwalcza problem za pierwszym razem.

Czy wymrażanie pluskiew wymaga specjalnego przygotowania pomieszczeń?

Do każdego zabiegu dezynsekcji, w tym także do wymrażania, należy odpowiednio przygotować mieszkanie. Ma to na celu udostepnienie technikowi miejsca do pracy i dotarcie do głównych źródeł infestacji. W przypadku zwalczania pluskiew konieczne jest opróżnienie łóżek, ponieważ to w nich głównie bytują pluskwy. Należy też ogólnie posprzątać mieszkanie i zastosować się do reszty zaleceń, które przekażą specjaliści podczas umawiania zabiegu. Należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie mieszkania ma realny wpływ na skuteczność zabiegu, a kluczem do pełnego sukcesu przy dezynsekcji, jest współpraca klientów i firmy.

Podsumowanie

Wymrażanie to sprawdzony sposób zwalczania pluskiew w domu. Jest to metoda bezpieczna, ekologiczna i skuteczna. Do pełnego sukcesu dezynsekcji konieczna jest jednak współpraca między klientem a technikiem. Jeśli tylko podejrzewasz, że masz w domu pluskwy, nie zwlekaj i zamów zabieg. Podczas konsultacji telefonicznej specjaliści odpowiedzą na wszelkie nurtujące cię pytania.

Materiał zewnętrzny

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *