Program PIT – najprostszy sposób na rozliczenie e-PIT

Rozliczanie PIT-ów kojarzy ci się ze stresem, mnóstwem formalności i niezrozumiałych sformułowań? Program PIT to sposób na to, aby rozliczyć e-PIT za 2019 rok szybko, bezstresowo, a do tego całkowicie za darmo.

1. Program PIT: na czym polega?
2. Dlaczego warto skorzystać z programu PIT?

Co roku szukasz kogoś, kto profesjonalnie pomoże ci w poprawnym wypełnieniu PIT-ów? Być może już wkrótce nie będziesz musiał tego robić, nawet, jeśli nie znasz się na podatkach.

1. Program PIT: na czym polega?

Program PIT jest darmowym programem, dzięki któremu będziesz mógł bezproblemowo rozliczać PIT 2019. Do największych zalet programu należy wygoda, szybkość i bezpieczeństwo.

Za pomocą programu można wczytać e-PIT w stuprocentowo bezpieczny sposób, sprawdzić go i wysłać, również poprzez telefon komórkowy i tablet. Co istotne, aby z niego samodzielnie skorzystać, wystarczy naprawdę niewiele i nie musisz posiadać znajomości zagadnień związanych z podatkami. W razie wątpliwości lub chęci poszerzenia wiedzy, możesz skorzystać z poradnika, albo pobrać gotowy e-book, który rozwieje wiele wątpliwości.

Program umożliwia wypełnienie największej ilości deklaracji, spośród wszystkich dostępnych aplikacji do PIT-ów. Dzięki niemu można wypełnić ponad 30 deklaracji.

2. Dlaczego warto skorzystać z Programu PIT?

Co wyróżnia ten program PIT wśród innych?

  • bezpieczeństwo. Niestety, ale rozliczanie PIT-ów online, stanowi pożywkę dla oszustów. Program e-pity bezpieczeństwo stawia na I miejscu. Dane pozostają w urządzeniu, z którego użytkownik korzysta, nie są przechowywane na serwerach zewnętrznych. Transmisja danych jest szyfrowana.
  • Stowarzyszenie Księgowych w Polsce potwierdziło, że program PIT jest w pełni poprawny i odpowiada obowiązującym przepisom podatkowym.
  • możliwość wysyłki wniosków, pism i podań do urzędów skarbowych w całej Polsce bez wychodzenia z domu. Program maksymalnie ułatwia pracę, umożliwiając automatyczne wypełnienie pisma twoimi danymi. Oferuje również gotowe wzory wniosków.
  • dzięki programowi, możesz wysyłać e-Deklaracje. Można to zrobić bezpiecznie i sprawnie również w wersji mobilnej. Przed wysyłką program PIT sam sprawdza poprawność wprowadzonych przez użytkownika danych.
  • Program umożliwia weryfikację, czy twój e-PIT uwzględnia wszystkie przychody, prawidłowe naliczenie kosztów, wykorzystanie przysługujących ulg i odliczeń.

Twój e-PIT znajdziesz na Portalu Podatkowym już 15 lutego 2020 roku. Z programem e-pity 2019 możesz się zapoznać i pobrać go już w grudniu 2019 roku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *