Prezydent rozmawiał z przedstawicielami NZS m.in. o dostępie do opieki psychologicznej w czasie pandemii

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne młodych ludzi, szczególnie w czasie pandemii Covid-19 i sytuacja socjalno-bytowa młodych – były wśród tematów czwartkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

“W Pałacu Prezydenckim rozmawiano dziś o możliwościach wypracowania systemowych rozwiązań dla problemów, z którymi zmierza się polska młodzież: m.in. dostępności usług w zakresie zdrowia psychicznego, ale także sytuacji socjalno-bytowej, w tym przede wszystkim mieszkalnictwa dla młodych” – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.

W spotkaniu wzięli udział także prezydencki minister Wojciech Kolarski i doradca ds. młodzieży Łukasz Rzepecki, który koordynuje cykl konsultacji “Młodzi w Pałacu”.

W komunikacie KPRP podkreślono, że prezydent zapewnił studentów o wsparciu ich postulatów, a po spotkaniu “od razu skontaktował się z ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem”. “W przyszłym tygodniu zespół roboczy zajmie się sprawą dostępności do opieki psychologicznej w czasie pandemii” – czytamy w komunikacie. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ mrr/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *