Plotki o celebrytach – skąd ich popularność?

Plotki ze świata show biznesu stale zyskują na popularności. W Internecie nietrudno znaleźć portale, które każdego dnia serwują swoim czytelnikom świeże dawki newsów dotyczących najpopularniejszych celebrytów. Skąd jednak wziął się ten trend? Dlaczego Polacy tak mocno interesują się plotkami o gwiazdach?

Ich bohaterami są aktorzy, muzycy, modelki oraz dziennikarze. Dotyczą głównie skandali, problemów w życiu prywatnym, oraz wyglądu. Co to takiego? Plotki – czyli niekoniecznie prawdziwe doniesienia ze świata gwiazd. Poniżej przyglądamy się bliżej ich fenomenowi. Oto wszystko, co warto wiedzieć o plotkach dotyczących celebrytów i innych osób związanych z show biznesem.

Zyskują na popularności

Materiały, które możemy nazwać plotkarskimi, stale zyskują na popularności. Oprócz radia, pojawiają się one we wszystkich mediach i cieszą się niemałym zainteresowaniem. W prasie plotki stanowią podstawę tzw. brukowców, w Internecie pojawiają się na specjalnie dedykowanych portalach, w telewizji natomiast istnieje sporo osobnych programów, które omawiają najgłośniejsze plotki o celebrytach. Plotki cieszą się zainteresowaniem, więc trudno się dziwić, że w mediach doczekały się one swojej gruntownej pozycji.

Plotki to rozrywka

Może zabrzmieć to brutalnie, ale traktujemy plotki jak rozrywkę. Doniesienia o problemach (często bardzo poważnych) to dla nas to samo, co programy typu talent show czy słuchanie muzyki w radiu. Czytając plotki o gwiazdach rozluźniamy się, czujemy się lepiej i pewniej. Newsy dotyczące życia celebrytów nie wymagają od nas wielkiego wysiłku, więc tym chętniej sięgamy po lekturę tych krótkich tekstów.

Forma zachęca

Czy to w Internecie, czy w TV, forma plotki zachęca do jej śledzenia. Informacje tego typu są krótkie, ozdobione wieloma fotografiami, ich styl ociera się o potoczność, więc dociera do szerszego grona odbiorców. Plotka jest też szybka – jej treść rozprzestrzenia się w mgnieniu oka, co tylko działa na korzyść jej popularności.

Internet sprzyja plotce

Plotki dotyczące celebrytów mogą cieszyć się takiej sławie między innymi dzięki sile Internetu. To w nim pojawia się najwięcej plotkarskich newsów i to dzięki niemu też one powstają. Na portalach społecznościowych gwiazdy nierzadko dają plotce możliwość narodzenia się. Zdjęcia, kontrowersyjne wpisy – to dla współczesnych celebrytów bardzo naturalny sposób na zyskanie rozgłosu.

Plotki są potrzebne gwiazdom

Bez plotek wiele gwiazd nawet nie mogłoby marzyć o karierze, sławie i dużych pieniądzach. Celebryci dobrze wiedzą, że muszą systematycznie dawać mediom plotkarskim odpowiedni materiał. Bez sensacyjnych doniesień ich gwiazdy zaczęłyby systematycznie blednąć. Nie jest istotne, czy dana plotka przedstawia celebrytę w dobrym, czy złym świetle. Ważny jest sam fakt tego, że ludzie czytają i rozmawiają o danym nazwisku.

Kto czyta plotki o gwiazdach?

Wszyscy! Nie ma wyraźnego podziału na przedział wiekowy odbiorców plotkarskich informacji. Plotki czytają zarówno nastolatkowie, jak i dojrzali odbiorcy. Stereotypowo uważa się, że częściej plotkami interesują się kobiety. Nie brak jednak i mężczyzn, którzy każdego dnia przeglądają np. świeże informacji rodem z Hollywood.

Wojciech Chentkiewicz
Źródło: plotki – Pudelek.pl
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *