Nowoczesna protektyka – piękny uśmiech na lata

Śnieżnobiały uśmiech to ważny element naszego wizerunku. Ten szeroki, spontaniczny, poprawia nastrój nie tylko nam, ale też osobom, którym go wysyłamy. Bywa jednak, że uśmiech sprawia nam problem. Świadomość problemów z uzębieniem czy dziąsłami paraliżuje i sprawia, że uśmiechamy się coraz rzadziej. Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny ale i wizerunkowy. Przesunięcia w szczęce mogą powodować bóle, dyskomfort fizyczny i obniżenie poziomu życia.

Utrata zębów spowodowana jest nie tylko z nieprawidłową pielęgnacją czy brakiem profilaktyki, ale może być też wynikiem wypadków komunikacyjnych czy kontuzjami podczas uprawiania sportów. Dzięki nowoczesnemu leczeniu protetycznemu, braki w uzębieniu nie muszą być problemem. Warto zająć się nimi od razu, gdy tylko wystąpią. Szybka reakcja daje więcej możliwości stworzenia skutecznego planu postępowania. Dodatkowo, jeśli implanty, korony czy mosty zostaną wstawione w miejsce brakujących zębów odpowiednio wcześnie, unikniemy nieestetycznych rozsunięć tam, gdzie zrobiło się miejsce w szczęce. Warto pamiętać, że nawet pojedyncze ubytki mogą być przyczyną przesuwania się zębów w jamie ustnej, wysunięcia zębów przeciwstawnych, a także ruchu zębów sąsiadujących, co może prowadzić do zaniku kości. Braki w uzębieniu mogą powodować niewyraźną wymowę i problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Dzięki wizycie u protetyka jest możliwe całkowite wyeliminowanie tych problemów.

Protetyka ze względu na swój nieustanny rozwój jest w stanie zaoferować znacznie więcej rozwiązań niż jeszcze kilka lat temu. Chcąc skorzystać z usług profesjonalnego protetyka nie musisz szukać specjalisty w dużych miastach. W Świdnicy Klinika NClinic oferuje leczenie protetyczne na najwyższym poziomie. Od pierwszej konsultacji aż po wizytę końcową zapewnia opiekę specjalistów i dopasowane do pacjenta plany leczenia uwzględniające jego możliwości czasowe i finansowe. Stosowane w protetyka Świdnica materiały zapewniają najwyższą jakość koron i mostów. Dzięki nim nowe zęby będą służyły przez wiele lat, a ich kolor i kształt będzie doskonale imitował własne zęby.

protetyka
Źródło: Dentysta i Ortodonta – Świdnica | nClinic

Jak wybrać najlepsze metody leczenia?

Przed rozpoczęciem leczenia stomatolog powinien zapytać o powód utraty zębów oraz określi nawyki higieniczne pacjenta, a także ocenić jego oczekiwania co do finalnego wyglądu.

Do wypełnienia ubytków całościowych stosuje się protezy ruchome (zdejmowalne) oraz stałe. Protetyk na podstawie oceny i wywiadu decyduje czy konieczne jest zastosowanie tej metody. Pacjenci mogą zdecydować się na protezę szkieletową, która umożliwia prawidłowe przeżuwanie i pracę żuchwy, lub bardziej dyskretną protezę acetalową wykonaną w kolorze zębów. Do wyboru jest także lekka i znacznie mniejsza proteza nylonowa.

Do uzupełnień korzysta się z mostów i koron. Korony stosuje się podczas pojedynczych wypełnień podczas znacznego osłabienia kondycji zęba lub gdy nie jest możliwe zastosowanie plomby. Zaletą wypełnień koronowych metalowych jest wysoka trwałość. Korony w pełni cyrkonowe łączą wytrzymałość i dobrą prezencję. Korony pełno-ceramiczne i porcelanowe są bardzo estetyczne i nie wywołują uczuleń, lecz są podatne na pękanie. Korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu są zbliżone estetycznie do naturalnego odcienia zęba, są wytrzymałe, dobrze . Mosty zapewniają lepsze uzupełnienie w większej luce zębowej. Most jest mocowany na stałe, co pozwala na zachowanie estetyki zębów oraz równomierne przeżuwanie pokarmu.

Decydując się na zabieg u dobrego dentysty w Świdnicy możesz być pewien świetnego efektu i pięknego uśmiechu na wiele lat.

Pamiętaj, że posiadanie protezy nie zwalnia Cię z konieczności robienia przeglądów stomatologicznych. Dzięki nim lekarz oceni czy proteza dobrze przylega, czy dziąsła i jama ustna są zdrowe, tak by zabieg protetyczny dawał efekt przez wiele lat.

Znajdziesz nas pod adresem: pl. Grunwaldzki 3/02, 58-100 Świdnica

lub na naszej stronie internetowej: nClinic.pl

Źródło: Dentysta i Ortodonta – Świdnica | nClinic

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *