Nie tylko szata zdobi człowieka. Perfumy podkreślające osobowość

Pierwsze wrażenie to coś, co robi się tylko raz. Żadną siłą nie można zmienić bądź poprawić efektu, jaki wywołaliśmy podczas spotkania z nowo poznaną osobą. Nie zapominajmy, że na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, wpływa także nasz zapach.

Ocena otoczenia

Ludzie, którzy pachną w przyjemny sposób, są uważani za bardziej atrakcyjnych. Każdego dnia nieświadomie ulegamy tysiącom woni i aromatów – nawet gdy nie jesteśmy głodni to czując zapach świeżego pieczywa albo dania, które przynosi kelner do stolika obok, nagle zaczynamy odczuwać głód. Jeśli ktoś używa przyjemnych dla nas zapachów, uważamy go za spełnionego i szczęśliwego człowieka, a jeśli aplikuje te, które są dla nas zbyt intensywne lub męczące – w naszej głowie pojawia się obraz osoby, która nie potrafi o siebie zadbać w prawidłowy sposób.

Ponadto wspomnienie zapachu nie ulega destrukcyjnej sile czasu. Mimo upływu lat, wielu z nas wciąż doskonale pamięta, jakiego zapachu używała babcia bądź ukochana osoba, z którą spędzaliśmy wakacje. Perfumy pomagają po prostu wykreować wizerunek. Dzięki nim możemy liczyć na uznanie bądź dezaprobatę otoczenia, tak w sytuacjach zawodowych, jak i w życiu prywatnym.

Zapach osobowości

Gdy kupujemy nowe spodnie to staramy się, by nie tylko pasowały do naszego stylu i przyciągały spojrzenia innych. Chcemy się w nich po prostu dobrze czuć. Ten sam mechanizm wykorzystujemy podczas zakupów w sklepach z perfumami i perfumeriach internetowych – staramy się nie tylko dopasować perfumy do naszych upodobań i wykorzystać je jako magnes, ale przede wszystkim zależy nam na tym, by dobrze nam się je nosiło. Właśnie dlatego zapach perfum dopasowujemy do osobowości i cech charakteru.

Jeśli jesteśmy pełnymi energii i chęci do działania ludźmi to najczęściej wybieramy zapachy owocowe. Zapachy tytoniowo-skórzane aplikują mężczyźni, którzy lubią luksus i elegancję. Na perfumy w stylu orientalnym stawiają kobiety, które są tajemnicze i uwodzicielskie. Perfumy są dopełnieniem wyglądu zewnętrznego i charakteru. Aplikując je na ciało, wyrażamy to, jacy jesteśmy lub jacy chcielibyśmy być.

Opłacalny eksperyment

Nie tylko szata zdobi człowieka, ale także jego zapach. Poprzez perfumy, które aplikujemy, jesteśmy oceniani przez otoczenie. Czując zapach perfum danej osoby, automatycznie przyporządkowujemy do niej określone cechy. Co więcej, dzięki perfumom możemy wyrażać siebie, podkreślać emocje, a nawet budować wizerunek. Perfumy to nasza broń, narzędzie i ozdoba. Czasami warto wyjść ze strefy komfortu i spróbować czegoś innego, także nowego zapachu perfum. Taki eksperyment może nam się opłacić, bo dzięki niemu poszerzymy horyznoty i zaprezentujemy siebie z innej strony.

Z mocy perfum doskonale zdają sobie sprawę założyciele internetowej perfumerii Neness, w której można znaleźć szeroki wybór różnorodnych perfumetek, czyli wysokiej jakości zapachów wzorowanych na uznanych markach. Są tak samo trwałe i estetycznie zapakowane jak te, które kupisz w stacjonarnym sklepie z perfumami. Wyróżnia je jednak niezwykle przystępna cena, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na wybór zapachu, który będzie ozdobą oraz podkreśleniem osobowości.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *