Najczęstsze przyczyny problemów z potencją. Jak sobie z nimi radzić?

Problemy z erekcją już od dłuższego czasu nie są kłopotem jedynie mężczyzn po 40 roku życia. Coraz bardziej intensywny tryb życia, coraz więcej stresu, coraz bardziej zanieczyszczone środowisko, to wszystko sprawia, że trudności w osiągnięciu erekcji mogą mieć nawet dwudziestoparolatkowie. W zależności od osoby, przyczyna problemów może być jednak odmienna. Skąd biorą się problemy z erekcją i w jaki sposób można im zaradzić?

Problemy z erekcją, czyli dieta i ruch

Wśród różnych opracowań poświęconych problemom w osiągnięciu erekcji bardzo często podkreśla się wagę czynników psychologicznych. Należy jednak pamiętać, że członek z czysto anatomicznego punktu widzenia jest mięśniem. Co to oznacza? Kłopoty z erekcją w niektórych przypadkach mogą mieć podłoże czysto fizjologiczne.

Jakie więc czynniki ewentualnie sprzyjają zaburzeniom erekcji? W pierwszej kolejności należy tutaj wymienić:

  • 1. Nieodpowiednia dieta, która jest zbyt uboga w cenne minerały i witaminy, a zbyt obciążona tłuszczami
  • 2. Siedzący tryb życia
  • 3. Brak regularnej aktywności fizycznej

Każdy z tych elementów możemy rzecz jasna do pewnego stopnia poprawić. Czasami jednak nasz tryb życia po prostu narzuca nam pewne ograniczenia. W tym wypadku wskazane będzie zastosowanie dodatkowego wspomagania w postaci suplementów diety.

Przyczyny psychologiczne

Często mówi się, że stres jest wrogiem erekcji. To prawda, jednak warto pamiętać, że wymiar psychologiczny zawsze pozostaje ściśle powiązany z wymiarem somatycznym. W odniesieniu do problemów z erekcji zależność tę można nazwać wręcz błędnym kołem:

  • 1. Niedobory określonych substancji odżywczych utrudniają osiągnięcie erekcji
  • 2. Pojawia się stres związany ze stosunkiem a następnie frustracja
  • 3. Niedogodności w życiu seksualnym przekładają się na jakość pozostałych wymiarów życia

Oczywiście, to tylko jeden z możliwych schematów, jednak doskonale pokazuje on, że nie należy traktować np. stresu jako przypadłości wyłącznie psychologicznej. Co więcej, niedobory niektórych substancji odżywczych, brak snu oraz ogólna pogorszona kondycja organizmu czynią nas po prostu bardziej podatnymi na negatywne skutki stresu. Sam stres jest bowiem poniekąd mechanizmem ewolucyjnym i jako taki odgrywa istotną rolę dla naszej psychiki. Rzecz w tym, w jaki sposób nasz organizm jest w stanie radzić sobie ze stresem: czy umiarkowana, codzienna dawka stresu będzie działać na nas jako stymulator, czy raczej prowadzić do stopniowego osłabienia?

W jaki sposób można radzić sobie w przypadku problemów z erekcją?

Z pewnością pierwsze i najważniejsze kroki to zmiany nawyków żywieniowych, wdrożenie w naszym codziennym życiu aktywności fizycznej(może to być nawet 15-20 minut ćwiczeń dziennie, niekoniecznie musimy od razu zapisywać się na siłownię) a także pewną redukcję stresu, o ile faktycznie jest go zbyt wiele w naszej codziennej egzystencji.

Istotną rolę mogą odegrać również dobrej jakości suplementy diety. MaxiGra Go to preparat doraźnie wspierający te funkcję naszego organizmu, które są ściśle powiązane z możliwością osiągania erekcji. Czy preparat zastąpi nam zdrową dietę i zmianę trybu życia? Z całą pewnością nie. Tak samo jednak suplementy diety nie zastąpią treningu i diety profesjonalnym sportowcom, co w żaden sposób nie umniejsza ich pożyteczności. MaxiGra Go to dodatkowe wspomaganie przeznaczone do stosowania przed stosunkiem. Po czasie preparat może zostać odstawiony lub też możemy korzystać z niego tylko okazjonalnie, a więc w przysłowiowe “słabsze dni”.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *