Dlaczego podjęcie terapii uzależnień na Sycylii to wartościowa idea?

Dzisiejsze czasy to pewien paradoks. Prócz ogromu wygód, uproszczeń, postępu medycyny i wszelakich uciech, stwarzają również szybki i niebezpieczny dostęp do uzależniających substancji oraz czynności. Narastająca presja społeczna, coraz więcej wyzwań i obowiązków, którym musimy podołać, sprawiają, że odsetek osób uzależnionych wciąż rośnie. Gdzie zatem szukać pomocy? Czy jesteśmy skazani wyłącznie na konwencjonalne metody bazujące na zamkniętych ośrodkach lub cotygodniowych spotkaniach w gabinecie specjalisty? Sprawdź gdzie warto podjąć się terapii uzależnień!

Leczenie alkoholizmu, z hazardu, narkotyków, nałogowego korzystania z Internetu…

Łatwy, szybki i stosunkowo tani dostęp do różnorodnych rozrywek dostarcza nam bardzo silnych pokus. W dobie wszechobecnego stresu chyba możemy pozwolić sobie na kilka lampek wina dziennie i zakrapiane, weekendowe imprezy, prawda? Otóż absolutnie nie! W tym zachowaniu kryje się potężne niebezpieczeństwo, a kwestia leczenia alkoholizmu staje się coraz bardziej dotykać szerszych kręgów społecznych. Nie mówimy tu wyłącznie o szkodliwej i destrukcyjnej słabości do trunków procentowych, lecz również do gier hazardowych czy obsesyjnego korzystania z Internetu bądź urządzeń elektronicznych.

Aby wrócić na bezpieczną drogę musisz uświadomić sobie to, że jesteś uzależniony, musisz nazwać problem po imieniu i zacząć szukać pomocy nim nie jest za późno. Oto jest właśnie pierwszy i fundamentalny krok do poprawy jakości Twojego życia!

Dobry ośrodek leczenia uzależnień – na jaki się zdecydować?

Chyba zdecydowanej większości społeczeństwa, uczestnictwo w terapii i pobyt w ośrodku kojarzy się wyłącznie z przykrym doświadczeniem. Z atmosferą żalu, smutku, wstydu oraz przeciągającej się beznadziei. Nic bardziej mylnego! Ten krzywdzący stereotyp pokutuje do dziś, dlatego warto zwrócić uwagę na pozytywne aspekty działalności każdego dobrego ośrodka leczenia uzależnień. Świetnie, jeśli miejsce, które daje nadzieję i szansę na szybszy oraz bardziej efektywny powrót do normalnego życia, znajduje się poza miejscem zamieszkania pacjenta. Warto, aby na pewien czas odciął się on od dotychczasowego otoczenia i obowiązków.

Wyjazd do innego miasta czy też zagranicę będzie więc strzałem w dziesiątkę! Gdy do specjalistycznych zajęć terapeutycznych dołączymy codzienne aktywności w postaci jogi, medytacji, wycieczek czy wspólnego, radosnego spędzania czasu, tworzy nam się holistyczne podejście do osób uzależnionych. Dzięki temu problem ujmowany jest z szerszej perspektywy, a jednoczesne leczenie zarówno ducha i ciała bez przykrych skojarzeń, daje bardzo dobre rezultaty.

Dlaczego podjęcie terapii uzależnień na Sycylii to wartościowa idea?

Dlaczego Sycylia to doskonały wybór?

Co jeszcze decyduje o tym, że dobry ośrodek leczenia uzależnień faktycznie taki jest? Oczywiście obok profesjonalnej terapii i wspomnianych, wartościowych zajęciach, o mocnych stronach decyduje również lokalizacja. Chyba każdy z nas z wzajemnością kocha słońce, ciepłe morze i pozytywny, śródziemnomorski klimat, prawda? A gdyby tak borykanie się z trapiącym nałogiem przenieść wśród otoczenie oliwnych gajów, domową kameralną atmosferę oraz cudowne, kojące widoki? Nic trudnego, sprawdź jaki program oraz atuty terapii uzależnień oferuje Ranczo Salemi na Sycylii. Dzięki temu walka z wewnętrznymi demonami przebiegnie zupełnie odmienną ścieżką, z dala od chłodu typowych gabinetów i smutnych, codziennych obowiązków.  

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *