80 laureatów kolejnej edycji programu Diamentowy Grant

80 wybitnych studentów, prowadzących badania naukowe, otrzyma łącznie ponad 16 milionów złotych w programie Diamentowy Grant. Jego siódmą edycję rozstrzygnęło właśnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Diamentowy Grant jest jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych badaczy. Uczestniczący w nim studenci nie tylko otrzymują pieniądze na realizację własnych badań, lecz również dostają szansę na przyśpieszenie swojej kariery naukowej.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym – poinformował na stronie internetowej resort nauki.

Młodzi badacze otrzymają nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie. W siódmej edycji programu na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia przeznaczono łącznie ponad 16 milionów zł.

Lista laureatów jest dostępna na stronie internetowej.

Diamentowy Grant przyznawany jest od 2012 roku. Grono jego laureatów to już niemal 600 osób. Zwycięzcy pierwszych edycji założyli Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu. Organizowane przez nich konferencje to okazja do zawiązywania interdyscyplinarnej i międzyuczelnianej współpracy między najlepszymi. Już teraz laureaci Diamentowego Grantu mogą pochwalić się licznymi nagrodami i stypendiami, mają też na koncie pierwsze publikacje naukowe.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *