Wakacje w afrykańskim stylu – poznaj Zimbabwe.

Państwo położone w południowej Afryce skrywa wiele tajemnic, które tylko czekają na odkrycie. Republika Zimbabwe nie jest najczęstszym celem podróży turystycznych – słabo rozwinięty, biedny kraj nie przyciąga tłumów i na pierwszy rzut oka nie oferuje zbyt wiele atrakcji. Jednak to mylne założenie. Zdecydowanie warto odwiedzić to państwo, by cieszyć się afrykańskimi wakacjami z dala od zgiełku. Wycieczka na safari? Spływ canoe? Relaks przy Wodospadach Wiktorii? To i jeszcze więcej czeka na odkrycie w Republice Zimbabwe.

Sytuacja polityczna i gospodarcza Zimbabwe sprawia, że ten afrykański kraj jest swego rodzaju ucieczką dla osób, które pragną odkryć dziką Afrykę w miejscach, które nie są oblegane przez turystów. Co prawda już coraz więcej biur podróży organizuje wycieczki, których częścią jest pobyt w Zimbabwe, jednak samo to państwo dosyć rzadko jest głównym celem wypraw turystów żądnych przygód – zupełnie błędnie. Zimbabwe ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, a jego niesamowity klimat pozwala się zbliżyć do zbadania tajemnicy upadłej cywilizacji. Podczas wycieczki z biurem podróży można zobaczyć wszystkie najlepsze atrakcje, a pełen program można sprawdzić na stronie https://logostour.pl/kraje/zimbabwe

Potęga wodospadów

Victoria Falls, czyli Wodospady Wiktorii to powstałe na skutek wylewania się wody z rzeki do szczelin tektonicznych wodospady, znajdujące się na rzece Zambezi. To obowiązkowy punkt wycieczki – Wodospady Wiktorii są bowiem uznawane za jeden z siedmiu cudów świata, a od 1989 roku znajdują się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Victoria Falls składają się z trzech części – Głównej, Wschodniej i Tęczowej, a każda z nich jest zdecydowanie warta zachwytu. Podczas wycieczki idealną okazją do podziwiania Wodospadów Wiktorii będzie rejs statkiem po rzece Zambezi, podczas którego na turystów czekać będą wyśmienite przekąski i drinki. 

Zastrzyk adrenaliny 

Atrakcje turystyczne Zimbabwe w szczególności przypadną do gustu turystom żądnym dreszczyku emocji – podczas pobytu w Victoria Falls czeka na nich wiele okazji do sprawdzenia swojej odwagi i zmierzenia się z lękami. Taki zastrzyk adrenaliny na pewno będzie dla wielu z nich przygodą, którą zapamiętają na całe życie. W czasie wolnym uczestnicy wycieczki będą mieli możliwość skorzystania z różnorodnych wycieczek fakultatywnych. Jedną z nich jest przelot śmigłowcem. Dla bardziej odważnych osób istną gratką będzie skok na bungee z mostu na Zambezi, a wędrówka z lwami zjeży włos na głowie niejednego śmiałka. Nieco spokojniejszą opcją dla pozostałych może być przemierzenie safari na grzbiecie słonia. 

Dom z kamieni – zagadka Wielkiego Zimbabwe

Wielkie Zimbabwe, zwane też „Domem z kamieni”, to kamienne ruiny największej budowli w Afryce, zaraz po piramidach. Ściany mają 15 metrów wysokości i zostały zbudowane bez użycia cementu. Pochodzenie tych precyzyjnie ułożonych kamieni dalej jest zagadką i nie zostało do końca wyjaśnione. Kompleks ruin „Domu z kamieni” zajmuje powierzchnię ponad 750 ha – tworzą one kamienne miasto, którego centralną część stanowi Świątynia. Kolejnym ważnym elementem kamiennego kompleksu jest Akropol, górujący nad pozostałymi budowlami i pełniący funkcję fortecy. Uzupełnieniem Wielkiego Zimbabwe jest „Kompleks w Dolinie”, na który składa się wiele okrągłych i owalnych budowli, których przeznaczenie jest dalej nieznane. Pobyt w Wielkim Zimbabwe jest przede wszystkim niepowtarzalną okazją do zbadania religijnego i duchowego aspektu upadłej cywilizacji – elementy „Domu z kamieni” mogą przybliżyć i pozwolić zrozumieć, jak wyglądało życie zamieszkujących go w dalekiej przeszłości ludzi. W ruinach zostały odnalezione figurki ptaków o sokolich dziobach, które zamiast nóg miały ludzkie ręce. Podczas wycieczki do „Domu z kamieni” turyści będą mieli okazję uchylić rąbka tajemnicy dawnego życia przodków dzisiejszego plemienia Shona. Duchowy aspekt podróży do Zimbabwe jest niesamowicie ważny, bo to właśnie on pozwala poznać kraj i jego przeszłość.

Kultura poprzez zabawę

Religia i adrenalina to nie jedyne aspekty, dla których warto odwiedzić Republikę Zimbabwe. Kolejnym powodem do tego, by wybrać się na wycieczkę do tego afrykańskiego państwa, jest poznanie kultury tak różnej, od tej, której doświadczamy na co dzień. Podczas wycieczki do Zimbabwe uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia miejscowego bazaru, na którym można zakupić tradycyjne wyroby rękodzieła. To właśnie to miejsce jest idealne do tego, by poznać codzienne życie mieszkańców republiki oraz zbliżyć się do ich tradycji i kultury. Oczywiście to także doskonała okazja do zaopatrzenia się w pamiątki i prezenty, co także jest dodatkową zachętą do odwiedzenia bazaru. Po spacerze na uczestników wycieczki czekać będzie kolacja w restauracji Boma, która została urządzona w stylu afrykańskim – serwowane są w niej dania z dzikich zwierząt, tradycyjne dla mieszkańców Republiki Zimbabwe Umilać czas turystom będą tradycyjne tańce tubylców przy akompaniamencie muzyki plemienia Shona i dźwięku tam-tamów. Poznawanie kultury poprzez zabawę i obserwację codziennego życia tubylców to najlepszy sposób na wykorzystanie czasu wycieczki – dzięki temu uczestnicy nie tylko zapoznają się z tradycją państwa, w którym się znajdują, ale także spędzą wspaniały czas, bawiąc się i relaksując. Sprawia to, że wycieczka do Zimbabwe jest idealną propozycją zarówno dla osób poszukujących przygód, jak i tych, które od urlopu oczekują przede wszystkim odpoczynku i dobrej zabawy. Te i inne atrakcje można zobaczyć na stronie: logostour.pl

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.