Sztuka w Internecie, czy znikną muzea? Spotkanie dyskusyjne

Spotkanie dyskusyjne zatytułowane „SZTUKA W INTERNECIE – CZY ZNIKNĄ MUZEA?” w ramach projektu „Kultura w sieci i w realu” odbędzie się dzisiaj w Służewskim Domu Kultury.

Czy udostępnianie treści online zagraża fizycznemu obcowaniu z kulturą i sztuką? Jakie są aktualne trendy i ciekawe przykłady otwierania zasobów. Dziedzictwo kulturowe w Internecie? Jak i co udostępniać? Czy to dobre rozwiązanie tylko dla treści „muzealnych”? Jak w sieci może radzić sobie współczesny twórca wizualny? Gośćmi będą: Karolina Tabak (Kierownik Działu Digitalizacji i Dokumentacji Wizualnej Muzeum Narodowe w Warszawie), Klaudia Grabowska (Koalicja Otwartej Edukacji + grupa badawcza Kierunek Zwiedzania ) oraz Kamil Śliwowski (Otwarte Zasoby).

Data 22 marca 2018, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa, start godz. 18:00

Kolejne spotkanie w kwietniu 2018.

„Kultura w sieci i w realu” to interdyscyplinarny projekt z pogranicza kultury i nowych technologii. Jak artyści mogą radzić sobie w „cyfrowej rzeczywistości”? Jak odbiorcy mogą ich wspierać? Jak wytworzyć specyficzną symbiozę pomiędzy twórcą i konsumentem dóbr kultury? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy projektu „Kultura w sieci i w realu” realizowanego przez Kamila Jaczyńskiego (Wielkie Joł) w Służewskim Domu Kultury w pierwszej połowie 2018 roku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *