Szlaki dziedzictwa jako medium zmian w kulturze

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

zapraszają do udziału
w Ogólnopolskiej Transdycyplinarnej Konferencji Naukowej pt.

Szlaki dziedzictwa jako medium zmian w kulturze,

która odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2016 r. w Krakowie.

Szlaki kulturowe w Polsce odgrywają coraz większą rolę. Dzieje się tak dlatego, że zarówno na poziomie całego kraju, jak i w poszczególnych regionach i miejscowościach, intensywnie tworzone są nowe trasy, które swoją ofertą zachęcają do poznawania bogactwa dziedzictwa kulturowego. Szlaki te wydają się być jak żywe organizmy, struktury sieciowe, które jak pajęcze sieci przenikają regiony, inicjując zachodzące w nich zmiany: kulturowe, społeczne, obywatelskie, gospodarcze. Umiejętnie zarządzane, przestają być jedynie produktami turystycznymi, odgrywając rolę medium zmian w kulturze. Fenomen ten zachęca do refleksji nie tylko naukowej, ale również praktycznej, nad istotą szlaków dziedzictwa oraz ich rolą w stymulowaniu rozwoju regionów.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie raport podsumowujący dwuletni projekt badawczy „Szlaki kulturowe jako medium zmian w kulturze”, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Obserwatorium kultury”.

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania abstraktów zarówno pracowników naukowych, doktorantów, studentów, jak i osoby zajmujące zarządzaniem i organizacją tego typu szlaków.

Abstrakty można nadsyłać do 10 października 2016 r.

Opłata konferencyjna:

  • wystąpienie z referatem 200 zł (dla studentów i doktorantów 100 zł) – opłata obejmuje materiały konferencyjne oraz publikację referatu w monografii pokonferencyjnej,
  • wystąpienie z posterem 100 zł – opłata obejmuje materiały konferencyjne oraz wydruk posteru w formacie A0.

Zobacz
Ogłoszenie o konferencji

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *