Skołowany weekend przygotowują warszawscy studenci

Studenci z kół naukowych z warszawskich uczelni nie zamierzają chować się ze swoją wiedzą. Zapraszają uczniów w każdym wieku na trzecią edycję Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”. Liczne wykłady i spotkania z nauką przewidziano na 25 i 26 kwietnia.

„Skołowany Weekend” ma formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i wiedzy słuchacza. Wykłady prowadzone są przez członków Kół Naukowych z uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Są to studenci zafascynowani nauką, którzy w wolnym czasie poszerzają swoją wiedzę prowadząc badania, dyskutując, biorąc udział w międzynarodowych konferencjach, a nawet je organizując.

Uczniowie podstawówek będą mogli w ramach festiwalowych lekcji np. przygotować instrumenty muzyczne z prostych elementów, dowiedzą się, jak jedzenie wpływa na odporność organizmu i poznają historię pisma.

Gimnazjalistów mogą z kolei zainteresować wykłady o tym, jak zostać gwiazdą na YouTube, czym się różni psychika kobiet od mężczyzn. Będą mieli też okazję dowiedzieć się o pierwszej pomocy po imprezie i sprawdzić, jakie błędy najczęściej pojawiają się w serialach kryminalistycznych.

Dla uczniów z zawodówek, techników i liceów przygotowano wykłady o pokonywaniu stresu, o zapłodnieniu i początkach życia, o historii materiałów wybuchowych czy o tym, co sprawia, że pociągamy inne osoby.

Festiwal Nauki ma na celu zainteresowanie młodzieży i dzieci różnymi dziedzinami nauki, poszerzenie ich wiedzy, a przede wszystkim przekazanie jej w ciekawy, zrozumiały i interesujący dla nich sposób.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informacje o warsztatach i zapisach można znaleźć na stronie festiwalu. http://skolowanyweekend.pl

PAP – Nauka w Polsce

Skołowany weekend przygotowują warszawscy studenci

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *