Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji

Muzeum Warszawskiej Pragi

zaprasza do udziału w konferencji pt.

Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji,

która odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2015 r. w Warszawie w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Celem konferencji jest interdyscyplinarne ujęcie problemu migracji i pochodzenia mieszkańców Warszawy w szerokiej perspektywie chronologicznej, od momentu założenia miasta do czasów współczesnych oraz konsekwencji społecznych, ekonomicznych i kulturowych tego zjawiska.

Do udziału w konferencji zaproszeni są przedstawiciele wielu dyscyplin naukowych: historycy, archeologowie, historycy sztuki, antropologowie, socjologowie, językoznawcy.

Zagadnienia migracji będące tematem konferencji, dotyczą nie tylko Warszawy, lecz są istotne dla wszystkich społeczności i w tym sensie mają znaczenie ogólne. Stąd też prezentowane przemyślenia i wnioski mogą mieć również charakter teoretyczny (metodologiczny) i odnosić się do zagadnień tak warszawskich, jak i powszechnych. Partnerem Muzeum Warszawy w tym przedsięwzięciu jest Islenski Baerinn/Turf House (Muzeum Domków Torfowych w Selfoss na Islandii), stąd integralną częścią sesji będą referaty, w których zaprezentowana zostanie islandzka perspektywa migracji.

Zobacz
Strona konferencji

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *