Rodzaje graczy u bukmachera

Nie jest tajemnicą, że wszystkie nasze zachowania w Internecie monitorowane są przez korporacje. Firmy bukmacherskie również posiadają swoje mechanizmy pomagające im obserwować poczynania graczy, dzięki czemu mogą im później oferować różne promocje lub nakładać na nich limity.

Każdy trafia pod lupę

Zakładając konto u dowolnego legalnego bukmachera internetowego (za grę u innych grozi odpowiedzialność prawna) wyrażamy zgodę, żeby nasza aktywność była monitorowana i analizowana. Firmy oferujące zakłady wzajemne obliczone są przecież na zysk i nie może być tak, że ktoś notorycznie wygrywa pokaźne sumy pieniędzy. Gracz zostawiający u bukmachera sporo środków zasługuje natomiast na specjalne względy. W związku z powyższym w branży zakładów bukmacherskich wyróżnia się kilka typów obstawiających.

Zwykły typer

Taki status ma niemal każdy pełnoletni, świeżo zarejestrowany użytkownik. Kolejne Twoje ruchy zasugerują natomiast bukmacherowi czy pozostaniesz zwykłym typerem, czy znajdziesz się w innej kategorii. Zwykły typer obstawia zdarzenia bez głębszej analizy, nie posiada strategii, której się kurczowo trzyma i często ulega emocjom, przez co na zakładach więcej traci niż zarabia. Dla takich graczy bukmacherzy często przygotowują różne bonusy, które w perspektywie czasu i tak zazwyczaj im się zwracają.

Rozsądny gracz

To typer traktujący zakłady bukmacherskie jako sposób na regularny dochód. Każdy ruch rozsądnego gracza podparty jest dogłębną analizą danego zdarzenia oraz strategią zwiększającą szanse na zarobek. Taki gracz panuje również nad emocjami i świetnie zarządza kapitałem. Rozważne traktowanie zakładów wzajemnych pomaga też zminimalizować ryzyko uzależnienia, do jakiego mogą one prowadzić, ale naraża cię również na limity stawek, jakie bukmacher może na ciebie nałożyć w zależności od tego ile już u niego wygrałeś.

VIP

Czyli bardzo ważna osoba i bardzo bogaty człowiek, który gra za naprawdę wysokie stawki. Internetowi bukmacherzy uwielbiają takich użytkowników, gdyż dla nich zakłady wzajemne to przede wszystkim czysta zabawa, oparta na intuicji, a nie dogłębnych analizach czy strategii. Jako typowy VIP możesz liczyć u bukmachera na rozmaite bonusy czy zwiększone limity, ale niemal na pewno nie wyjdziesz przy tym na swoje.
Łowca bonusów

To gracz, który zakłada nowe konto u bukmachera tylko po to, żeby otrzymać bonus powitalny i spełnić warunki potrzebne do wypłacenia pieniędzy. Po wszystkim jego aktywność się kończy, ale tylko pozornie, gdyż wkrótce otwiera on nowe konto zarejestrowane na inne dane osobowe. Łowca bonusów to dla bukmachera najbardziej nierentowny typ gracza, ale nie może on się czuć bezpiecznie, ponieważ wszelkie wykryte próby wyłudzeń bonusów mają poważne konsekwencje.

Kobieta

Panie wśród grających stanowią zdecydowaną mniejszość, dlatego konta zarejestrowane na żeńskie dane osobowe od razu mogą trafić pod lupę bukmacherów. Część obarczonych limitami mężczyzn w celu ich ominięcia próbuje bowiem zakładać konta na swoje żony, narzeczone czy dziewczyny. Z tego względu kobiety są o wiele bardziej od panów narażone na praktykowaną przez bukmacherów weryfikację telefoniczną, która ma potwierdzić czy użytkownikiem danego konta na pewno jest osoba, na którą zostało ono założone.

Surebetowiec

Jak donosi Polityka, „Surebetowcem (ang. sure bet – pewny zakład) jest Krzysztof. Jego strategia polega na typowaniu przeciwnych wyników tego samego wydarzenia u dwóch różnych bukmacherów. Wygrywa niezależnie od wyniku, pod warunkiem znalezienia odpowiednio atrakcyjnych kursów oraz gry wysokimi stawkami. – Typuję głównie mecze tenisowe, moje miesięczne obroty to 100–200 tys. zł, a zyski od 3 do 6 tys. Ale są u nas tacy, co obracają kwotami rzędu miliona złotych”. Bycie surebetowcem to jednak twardy orzech do zgryzienia, gdyż bukmacherzy nie mają dla nich litości, nakładając z czasem limity pozwalające stawiać maksymalnie po kilka złotych na dane zdarzenie.

Forumowicz

To inteligentny gracz obstawiający w porozumieniu z innymi sobie podobnymi. Tacy gracze komunikują się przeważnie za pośrednictwem zamkniętych for internetowych, a jak wiadomo, co dwie głowy to nie jedna. Bukmacherzy bardzo łatwo wyłapują jednak takie persony, gdyż identyczne zakłady zawarte w krótkich odstępach czasu przez różne osoby nie mogą być przypadkowe. Forumowicze często na zakładach wychodzą na plus, więc są często przez bukmacherów limitowani.

Cheater

Czyli oszust, chociaż w tym przypadku nie do końca. Obstawiający cheater wykorzystuje niedoskonałości techniczne serwisów bukmacherskich w celu osiągnięcia zysku. Takie postępowanie nie prowadzi jednak do niczego dobrego, gdyż zakład zawarty w nieetyczny sposób bukmacher ma prawo unieważnić nawet po rozliczeniu.

Spec od ustawek

Nie jest tajemnicą, że świat sportu wciąż boryka się z problemem korupcji i tak zwane ustawione mecze nadal się zdarzają. Istnieją też ludzie, którzy mają dojścia do informacji o takich spotkaniach lub sami są bezpośrednio zaangażowani w ten haniebny proceder i próbują przy tym jeszcze dorobić sobie u bukmachera. Wygrywanie po stawianiu wysokich stawek na wysokie kursy może się jednak skończyć bardzo szybko, gdyż specjalista od ustawek to najbardziej znienawidzony przez bukmacherów typ gracza, na którego nakłada się najbardziej rygorystyczne limity.

Oczywiście wszystkie wymienione powyżej typy graczy nie są oficjalnymi typami jakie rozróżniają bukmacherzy. Zapewne jednak bukmacherzy klasyfikują graczy w podobny sposób.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.