Przeszczep włosów w Turcji, czyli coraz popularniejsza turystyka medyczna

Zabieg przeszczepu włosów jest coraz częściej wybierany przez coraz liczniejszą grupę pacjentów, w szczególności mężczyzn. Nie jest refundowany przez NFZ, dlatego chcący się mu poddać pacjenci szukają najtańszych, a jednocześnie sprawdzonych miejsc, w którym można wykonać procedurę przeszczepu. Jeśli wypadanie włosów jest również Twoim problemem, sprawdź, dlaczego warto wybrać przeszczep włosów w Turcji.

1. Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?
2. Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczep włosów jest rekomendowany jako ostateczna forma walki z nadmiernym wypadaniem owłosienia skóry głowy. Charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, jednak musi być wykonany poprawnie i z zachowaniem rygorystycznej procedury.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Obecnie najczęściej praktykowany jest przeszczep włosów metodą FUE. Polega on na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego i ich transplantację w obszar biorczy. Metoda ta pozostawia niewielkie, niemal niewidoczne blizny w obszarze dawczym, ze względu na to, że transplantolog pobiera nie tylko sam mieszek, ale również związane z nim komórki macierzyste, odpowiedzialne za wzrost włosa. Przeszczep włosów FUE trwa kilka godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu, a do pełnego zdrowia dochodzi już po około tygodniu po przeszczepie włosów.

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Transplantacja włosów to zabieg bardzo precyzyjny, który wymaga doświadczenia i dużej dokładności ruchów dłoni lekarza. W dziedzinie przeszczepu włosów największą renomą cieszą się specjaliści z Turcji, którzy wykonują setki zabiegów tego typu każdego miesiąca. Nie dziwi więc fakt, że przeszczep włosów w Turcji stał się tak popularny, a coraz więcej firm w wielu krajach na świecie, w tym również w Polsce, zajmuję się organizacją wyjazdów w ramach tzw. turystyki medycznej.

Do zabiegu przeszczepu włosów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który zakwalifikuje pacjenta do zabiegu oraz sprawdzi, czy przyczyny wypadania włosów u danego pacjenta nie wykluczają go z poddania się temu zabiegowi. Sam wyjazd do Turcji i pobyt na miejscu trwa zaledwie kilka dni, a cena obejmuje zarówno przelot, jak i pobyt w hotelu, wyżywienie oraz koszt zabiegu w klinice. Ostatecznie cena takiego wyjazdu często jest niższa niż cena, jaką trzeba zapłacić za ten sam zabieg w klinice w Polsce. Zatem, chcąc się poddać transplantacji włosów, warto wziąć pod uwagę wyjazd do Turcji.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *