Prof. Karolczak przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych

Prof. Kazimierz Karolczak, rektor elekt Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, został przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych.

Wiceprzewodniczącym KRUP został rektor elekt Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Stefan Kwiatkowski.

Prof. Kwiatkowski jest pedagogiem i nauczycielem akademickim. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu kształcenia informatycznego i zawodowego oraz technologii kształcenia. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie również uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Habilitował się w 1989 zakresie pedagogiki na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych otrzymał w 1994 r.

Nowy Przewodniczący został wybrany na kadencję 2016-2020.

Konferencja Rektorów Uczelni Pedagogicznych została utworzona w 1991 r. z inicjatywy ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Przez lata funkcję przewodniczącego Konferencji pełnił JM Rektor UP prof. Michał Śliwa. Obecnie przewodniczącym KRUP jest rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie prof. Jan Łaszczyk.

Nowe władze na najbliższą kadencję wybrano w poniedziałek podczas jubileuszowej Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *