Po co nam nauki społeczne?

O naukach społecznych w ostatnich latach dużo mówi się w debacie publicznej. Najczęściej ukazywane są na tle bezrobocia. Czy faktycznie jest aż tak źle? Czy warto decydować się na studia społeczne? Czy nauki społeczne otwierają drzwi do dobrej drogi zawodowej?

Akademia Pedagogiki Specjalnej już drugi rok organizuje projekt „Absolutnie Użyteczne Nauki Społeczne”. Dostrzegając potrzebę wsparcia młodych ludzi w ich wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, stara się odpowiadać na szereg pytań jakie współcześnie postawione zostały przed naukami społecznymi. Pytania te w znacznej mierze dotyczą perspektyw zawodowych, czyli najprościej mówiąc: czy opłaca się kończyć psychologię, socjologię, pedagogikę i inne siostrzane kierunki? Czy absolwenci posiadają wystarczające kompetencje zawodowe do podjęcia dobrze płatnej pracy po studiach?

Może rozczarujemy naszych Czytelników, ale odpowiedzi nie dostarczymy Wam my – adepci i przedstawiciele nauk społecznych – musicie zrobić to sami. Ale spokojnie, z chęcią pomożemy Wam w przejściu przez tą krętą dróżkę znaków zapytania. Pomocne mogą okazać się różne artykuły, które na przestrzeni kilkunastu tygodni będziemy oddawać w Wasze ręce.

Pragniemy zaprosić Was do lektury wywiadów z absolwentami nauk społecznych, wyników ciekawych badań prowadzonych w tym nurcie, artykułów dotyczących rynku pracy i kompetencji społecznych oraz wreszcie mini – przewodników po różnych kierunkach studiów, które przybliżą Wam specyfikę oraz perspektywy zawodowe nauk społecznych.

Do kogo kierujemy nasze starania? Do uczniów, studentów i wszystkich tych, którzy pragną w przyszłości pracować wśród ludzi i dla ludzi. Dla osób, które posiadają otwartą głowę, pełna pomysłów i inspiracji. Dla tych, którzy chcieliby mieć wpływ na to co nas otacza.

W najbliższej przyszłości nauki społeczne ujawnią przed Wami swoje niejedno oblicze. Ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń.

Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl

Partner projektu
The New Answer

Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne

oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g

Autor artykułu: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *