Naturalne olejki roślinne w kosmetyce

Tłoczone na zimno oleje roślinne, wykorzystywane jako surowiec w przemyśle, to źródło witamin, kwasów tłuszczowych i polifenoli. Naturalne olejki do twarzy są bogate w składniki aktywne, nic dziwnego zatem, że doskonale sprawdzają się także w pielęgnacji skóry, a w kosmetyce używane były od wieków.

1. Naturalne olejki do twarzy dla urody

2. Naturalne olejki do twarzy w historii kosmetyki

3. Naturalne olejki do twarzy – współczesny rytuał piękna

Naturalne olejki do twarzy dla urody

Naturalne olejki do twarzy to preparaty pozyskiwane z roślin. Są bogate w składniki — witaminy (A, E, B1, B6 i inne), lecytyny, fitosterole, a także kwasy omega 3 i 6. Olejki różnią się od siebie zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Preparaty zawierające powyżej 50% składników z grupy omega-3 i omega-6 nie zostawiają na skórze tłustej warstwy. Olejki półschnące to środki zawierające od 50% a 20% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Naturalne olejki do twarzy zawierające poniżej 20% kwasów omega-3 i omega-6 to substancje nieschnące, które sprawdzają się w pielęgnacji skóry dojrzałej i suchej. To produkty organiczne, bez konserwantów i sztucznych środków, które spowodować mogą nieprzyjemną reakcję skóry.

Naturalne olejki do twarzy w historii kosmetyki

Pozytywne właściwości olejków znane są już od wieków. Ich zalety wykorzystywali starożytni Egipcjanie, którzy mieszanki olejków i wosków wykorzystywali do ochrony skóry przed słońcem i oparzeniami. Olejki stosowano także, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Preparaty roślinne były również bazą maseczek wykorzystywanych przez Rzymian. Używane do masażów olejki ujędrniały, przyśpieszały gojenie ran, a w połączeniu z olejkami eterycznymi odprężały i nadawały ciału piękny zapach.

Naturalne olejki do twarzy — współczesny rytuał piękna

Współcześnie naturalne olejki do twarzy swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim Azjatką, które na kosmetykach pozyskiwanych z roślin oparły całą pielęgnację. Najbardziej znany jest obecnie „koreański rytuał piękna”, metoda OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami. Jednak pierwszy specyfik do mycia twarzy na bazie tłoczonych na zimno roślinnych ekstraktów stworzył w 1967 roku japoński mistrz makijażu, Shu Uemura. Efekt mycia olejami to usunięcie nadmiernej ilości sebum i zanieczyszczeń. Preparaty działają na zasadzie „tłuszcz rozpuszcza tłuszcz”, nie zaburzając naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka i naturalnego pH skóry, co ma miejsce w przypadku innych środków myjących. Naturalne olejki do twarzy dobrze usuwają makijaż, w tym także wykonany kosmetykami wodoodpornymi. Mieszankę do mycia twarzy przygotować można z różnych olejków. Ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Niezbędną częścią każdej mieszanki są olej rycynowy lub jojoba, których struktura jest podobna do ludzkiego sebum. Do wybranego olejku należy dodać olej nośnikowy, zależny od typu cery. Dla skóry suchej polecany jest olej kokosowy, z pestek brzoskwini lub awokado. Dla skóry mieszanej i normalnej sprawdzi się olej ze słodkich migdałów, olejek arganowy i z pestek winogron. Posiadacze cery tłustej mogą zdecydować się na olejek rokietnikowy, lniany, z wiesiołka lub jojoba. Dla skóry suchej odpowiednia będzie mieszanka z 10% olejku rycynowego i 90% nośnikowego. Do cery suchej wykorzystać można preparat z 30% zawartością olejku rycynowego.

Dodatkowo oleje działają wzmacniająco oraz nawilżająco i mogą być stosowane jako serum. Są silnie stężone, dzięki czemu dają widoczny rezultat stosowane nawet w małych dawkach. Naturalne olejki do twarzy znaleźć można na https://www.izielnik.pl/naturalne-olejki-do-twarzy.

Pin It

Komentowanie zakończone.