Naturalne kosmetyki – wsparcie dla ciała i włosów

Polacy stają się coraz bardziej świadomymi i wymagającymi konsumentami. Dostępność różnego typu kosmetyków sprawia, że użytkownikom nie wystarczy już jakikolwiek ładnie opakowany produkt. Nie dość, że krem czy szampon musi bazować na naturalnych składnikach, to jeszcze musi być pozbawiony parabenów, silikonów i sztucznych substancji zapachowych. Ma być bezpieczny dla naszej skóry i nie wywoływać podrażnień. Wykonaliśmy wielki zwrot w stronę natury i nic nie wskazuje na to, abyśmy nagle mieli zmienić swój kierunek patrzenia.

Z naturą za pan brat – balsamy i kremy nawilżające do ciała

W czasach mody na kosmetyki naturalne żadna pewna apteka internetowa nie pozwoli sobie na braki w tego typu asortymencie. Klienci ich wypatrują i poszukują. Chcą otaczać się naturą oraz jej składnikami na wszelkie możliwe sposoby. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym pojawiają się coraz to nowe produkty. Do produkcji balsamów, kremów i odżywek stosuje się wanilię bourbon, brzozę, nasiona bawełny czy rokitnik. Składników naturalnych, których można użyć do produkcji kremów i balsamów, jest naprawdę wiele. Każda z roślin ma swoje właściwości, które – jeśli odpowiednio wydobyte w procesie produkcji – pozwalają dobrze zadbać o skórę twarzy i ciała.

Szampony i odżywki na bazie owsa czy konopii

Hitem ostatnich miesięcy stały się kosmetyki konopne. Olej i ekstrakt z nasion konopii zawierają sporo kannabinoidów, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Działają przeciwzapalnie i pozwalają szybciej goić się ranom oraz obrzękom skórnym. Bogata zawartość witamin, takich jak A, D, E i K, wpływa na kondycję skóry, regenerując ją i nawilżając. Warto choć raz przetestować kosmetyki konopne i zobaczyć, jak sprawdzają się w przypadku naszej skóry.

Komentarze

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *