Molestowanie czy komplement?

Zachowaniami postrzeganymi jako naruszające godność kobiety są przede wszystkim te, które nie pozostawiają wątpliwości co do intencji i kontekstu: składanie obcej kobiecie propozycji o charakterze seksualnym i celowe dotknięcie z podtekstem seksualnym. Kobiety częściej niż mężczyźni oceniają wszystkie uwzględnione w pytaniu typy zachowań jako zdecydowanie obraźliwe dla przedstawicielek swojej płci, mężczyźni natomiast w większym stopniu skłaniają się ku traktowaniu ich w kategoriach komplementu.

Molestowanie czy komplement?

Prezentowane dane pochodzą z badania „Aktualne problemy i wydarzenia” zrealizowanego w październiku 2017 roku przez CBOS.

Pin It

Komentarz do wpisu “Molestowanie czy komplement?

  1. Z perspektywy 30 lat udanego małżeństwa oraz 32 lat pracy zawodowej powiem wam jedno – niewiele się zmieniło na przestrzeni tych dekad. Zawsze byli faceci, którzy chcieli molestować, podrywać, zaliczać itd….. zawsze też były kobiety czekające i gotowe na to, żeby takim ulegać. Większość jednak, zarówno facetów jak i kobiet, dąży do normalnych ludzkich kontaktów w firmie, opartych na zdrowych zasadach koleżeństwa. Większość ma też normalne związki i szanuje swoich partnerów i małżonków. Wyjątki były, są i będą. Media, filmy i kultura masowa wypaczają nam zdrowy obraz relacji damsko-męskich. Pytanie, w której jesteście (lub chcecie być) grupie – pozostawiam wam do odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *