Łapacz snów

Łapacze snów należą dziś do najbardziej popularnych ozdób o stylistyce etnicznej i są idealnym uzupełnieniem w tych wnętrzach, w których brak kolorowych lub ozdobnych elementów. Mają ciekawą, bogatą w elementy tajemnicy i magii historię, która sięga czasów indiańskich plemion. Skąd się wzięły, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć – dowiecie się z tego artykułu.

Czym jest i jaka jest jego historia?

Łapacz snów, z języka angielskiego – dreamcatcher, obecnie kojarzy się głównie z dekoracją do powieszenia nad łóżkiem lub na ścianie. Najczęściej można go znaleźć w postaci owiniętej nićmi obręczy, w środku której utkana z nitek siatka do złudzenia przypomina pajęczą sieć. Jego dodatkowymi elementami są zwisające z „pajęczyny” sznurki z zawieszonymi koralikami, piórkami, kamyczkami i innymi dekoracyjnymi detalami.

Współczesna ozdoba była kiedyś swego rodzaju amuletem, chroniącym przed nocnymi koszmarami i negatywnymi myślami. Legenda głosi, że pewna Indianka zmartwiona niespokojnym snem swojego dziecka postanowiła upleść dla niego specjalny talizman, który miał chronić go przed nawiedzającymi go w nocy koszmarami. Własnoręcznie zrobiony przez matkę łapacz miał za zadanie więzić złe sny w swojej sieci tak, by nie przedostały się do jej podopiecznego, a co najważniejsze znikały wraz z pierwszymi promieniami słońca. Marzenia senne, pozytywne emocje i energia mogły natomiast przejść przez dziurki do małego śpiocha, tym samym dając mu wskazówki, jak dobrze postępować w życiu.

Dlaczego warto mieć własny łapacz snów?

Może obecnie łapacze snów nie mają dla nas tak spirytualnego znaczenia, jednak wiążąca się z nim pozytywna historia sprawia, że wiele osób decyduje się na zakup, a nawet osobiste wykonanie własnego dreamcatchera. Ciekawa forma, różnorodne dodatki, kształty i kolory sprawiają, że łapacz idealnie sprawdza się jako element dekoracyjny w pokojach dzieci, sypialniach, salonach, a nawet w przedpokojach. Jego charakter nadaje pozytywnej atmosfery w każdym wnętrzu, będąc jednocześnie świetnym uzupełnieniem do wystroju wnętrz BOHO – w artystycznym, wielobarwnym i nieskrępowanym stylu tzw. wolnych dusz, bogatym w różnorodne wzory, kolory czy materiały.

W tym momencie w sklepach stacjonarnych czy internetowych można znaleźć bardzo wiele różnorodnych wzorów i kolorów. Szczególnie warto zainteresować się ofertą sklepów takich jak np. Lunamarket, które w swojej ofercie mają duży wybór łapaczy snów, dzięki czemu można wybrać amulet w pełni dopasowany do przyszłego właściciela.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *