Konferencja programowa NKN nt. współpracy nauki z gospodarką – w czwartek i piątek we Wrocławiu

Już trzecie z cyklu spotkanie programowe Narodowego Kongresu Nauki (NKN) odbędzie się w czwartek i piątek, tym razem na Politechnice Wrocławskiej. Konferencja poświęcona będzie współpracy nauki z gospodarką oraz administracją i rozwojowi innowacyjności.

Konferencję „Współpraca nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacyjności” organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Politechnika Wrocławska. Celem spotkania jest zdefiniowanie barier utrudniających współpracę nauki z gospodarką oraz znalezienie rozwiązań wspierających kreowanie innowacji, przepływ wiedzy pomiędzy nauką a biznesem, wdrażanie nowych rozwiązań i komercjalizację odkryć naukowych. Uczestnicy debaty zajmą się też kwestiami oceny obecnie działającego systemu wsparcia publicznego współpracy nauki z gospodarką, w tym kwestii funduszy z Unii Europejskiej.

Konferencji towarzyszyć będzie otwarta debata oksfordzka dla studentów zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Debata pt. „Polska gospodarka nie potrafi wykorzystać potencjału nauki” rozpocznie się w środę (7 grudnia) o godz. 14.30 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo Technicznej Politechniki Wrocławskiej.

W czwartek (8 grudnia) o godz. 09:15 planowane są wystąpienia ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina i rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. Cezarego Madryasa.

Kolejna konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku. Tematem konferencji będą ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronach
https://nkn.gov.pl/konferencje-2/wspolpraca-nauki-z-gospodarka-i-administracja-dla-rozwoju-innowacyjnosci/ oraz http://www.nauka.gov.pl/wspolpraca-nauki-z-gospodarka-i-administracja-dla-rozwoju-innowacyjnosci

Wszystkie konferencje programowe Narodowego Kongresu Nauki są transmitowane na żywo w internecie na stronie www.nauka.gov.pl i www.nkn.gov.pl

(PAP)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *