Język angielski w praktyce – rozmowa z obcokrajowcami

W Polsce przybywa obcokrajowców, w związku z tym, każdy, kto chce poćwiczyć swoje umiejętności językowe z tego zakresu nie powinien mieć trudności w tym, żeby przećwiczyć w praktyce to, co już umie, a do tego nauczyć się czegoś nowego. Należy podkreślić, że wiele zależy od nastawienia. Przełamanie bariery językowej jest ważne i warto to zrobić.

Obcokrajowcy w stolicy

Patrząc na to, jak rozwija się angielski w Warszawie nie ma wątpliwości, że warto dokształcać się samemu, niezależnie od tego, czy robimy to na własny użytek, czy może w celach zawodowych. W stolicy pojawia się coraz więcej szkół językowych, w których nauczają native speakerzy, a jak wiadomo, praktyczne zajęcia  z nimi są najlepszą okazją ku temu, by poznać angielski nie tylko formalnie, ale i swobodnie porozumiewać się nim na co dzień. Jedną ze szkół prowadzących zajęcia w takim trybie jest Szkoła Języków Obcych Lincoln. W tej szkole można poznać podstawy języka, a nawet zaproponować native speakerowi tematykę zajęć. Dzięki temu o wiele pewniej będzie się potem rozmawiać z obcokrajowcem spotkanym na ulicy. Zwłaszcza osoby młodsze powinny o tym pomyśleć i zadbać o to, by poszerzać wiadomości związane z nauką języka angielskiego. Przyda im się to w szkole, w codziennych relacjach z rówieśnikami oraz na dalszych etapach kształcenia.

 

Najważniejsza zasada: przełamanie barier komunikacyjnych

Najważniejszą zasadą podczas posługiwania się w praktyce językiem angielskim, przykładowo na spotkaniu z obcokrajowcami, jest to, by przełamać bariery komunikacyjne. Już sama znajomość podstawowych zwrotów może okazać się wystarczająca.  Trzeba tylko uwierzyć w siebie i wiedzieć, że nawet początkowe błędy nie mogą być zniechęcające. Warto postawić się po stronie obcokrajowca, który czuje się jeszcze mniej pewnie, kiedy przebywa w Polsce. Taka osoba również ma wiele barier do pokonania. Na szczęście, mentalność Polaków na tym gruncie się zmienia i już teraz można zauważyć, że są bardziej otwarci w codziennych rozmowach z Anglikami lub innymi osobami posługującymi się językiem angielskim.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *