Jak zachęcić dziecko do czytania?

Dziecko zawsze zwróci uwagę na coś pięknego, wyjątkowego, coś rzucającego się w oczy. Gdy chcemy zachęcić dziecko do czytania, obrazki z książek dla dzieci będą naszymi dobrymi „przyjaciółmi”. Można zacząć od pokazywania dziecku takich obrazków oraz jednocześnie mu coś czytać, czyli robić to w sposób ciekawy dla samego malucha. Spróbujcie mu wyjaśnić, co oznaczają te obrazy, które widzi. Dzięki temu rozbudzicie jego ciekawość.

Odpowiedni czas na czytanie

Niezbędne jest ustalenie z dzieckiem pewnego czasu na czytanie, aby mogło ono się do tego przyzwyczaić. Jest to kwestia nawyku. Nie chodzi o to, żeby zmuszać, ponieważ takie podejście może spowodować niechęć do nauki i odbić się negatywnie również w dalszym życiu, więc nie należy przesadzać.

W czym może pomóc nauczyciel prywatny?

Korepetytor jest bardzo ważny dla dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego że może on w najlepszy sposób przygotować dziecko do podstawowych przedmiotów i obowiązków, które je czekają w przyszłości. Powinniście jednak pamiętać, że wybór wykładowcy dla dziecka musi zostać rzetelnie przeprowadzony z uwagi na fakt, że dziecko jest wrażliwe. Potrzebujecie znakomitego pedagoga i jednocześnie psychologa, który wykaże się indywidualnym podejściem, dokładnie będzie wiedział, jak zachęcić dzieci do czytania. Książki muszą przynosić dzieciom zadowolenie. Pan, czy Pani korepetytor będzie potrafił/a pomóc im w nauce czytania. W efekcie łatwiej przyswoją materiał szkoły podstawowej.

Gry związane z czytaniem

Jak już wspomniałem, dla dziecka bardzo ważny jest proces czytania przyjmujący ciekawą formę, a więc można wymyślić jakąś grę. Np. żeby dzieci, o ile jest ich kilka, przeczytały jakiś fragment, a następnie policzyły, kto przeczytał więcej słów. Rodzice będą oceniać, kto poprawniej czytał.

Korepetycje Warszawa

Warszawa z racji tego, że jest stolicą, posiada dość wysoki poziom edukacji. Przede wszystkim mieszkańcy mają bogaty wybór nauczycieli dla dzieci. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które ewentualnie studiowały za granicą, jeżdżą na różnego rodzaju szkolenia itp. Z pewnością można tam bez trudu znaleźć nauczyciela prywatnego. Warto przed tym ustalić kryteria poszukiwania korepetytora w Warszawie, o czym poniżej.

Na co trzeba zwracać uwagę?

Dokonując wyboru, uważajcie Państwo na cenę i lokalizację. Trzeba też spojrzeć, na ile dobry jest to człowiek, ponieważ nie jest to żadna przyjemność, kiedy pedagog siedzi i patrzy na zegarek oczekując końca lekcji. Jeżeli chodzi o pracę z dorosłymi, takie zachowanie jeszcze może być zrozumiałe, bo my wszyscy mamy swoje sprawy. Ale w przypadku dziecka, korepetytor musi kochać swoją pracę, mieć poczucie satysfakcji podczas każdej kolejnej lekcji. Warszawa oferuje wielu takich wykładowców. Ważnie jest także przekonanie się, czy ten człowiek jest zainteresowany. Łatwo to poznać, ponieważ z takimi ludźmi chcemy prowadzić rozmowę. Rekomenduję od razu ustalić cenę z korepetytorem, aby uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji.

Istnieją różne sposoby, jak pomóc dziecku w nauce czytania. Musicie jednak mieć swoją, spójną wizję tego, jak podjąć decyzję. Pytajcie znajomych, nauczycieli, wykorzystajcie internet. Wypracujecie dzięki temu własną metodę oraz ustalicie kryteria poszukiwania korepetytora.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *