Irygatory do zębów

Czyszczenie zębów obejmuje wiele czynności, takich jak: szczotkowanie, nitkowanie, płukanie specjalnymi płynami czy kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pragnąc jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech warto wybrać irygator do zębów marki Oral B, Waterpik lub innej. Jest to małe i proste urządzenie elektryczne, którego celem jest dokładne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz przestrzeni między zębowych.

  1. Rodzaje irygatorów do zębów
  2. Irygatory do zębów – najważniejsze cechy
  3. Popularne modele irygatorów na rynku

Rodzaje irygatorów do zębów

Irygatory do zębów Estetic Dent jak wspomniano, służą do delikatnego i przede wszystkim skutecznego czyszczenia przestrzeni między zębowych oraz trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Warto nadmienić także, że irygatory do zębów mogą zastąpić: wykałaczki, nici dentystyczne oraz szczoteczki międzyzębowe. Są to elementy codziennej higieny jamy ustnej, które efektywnie uzupełniają samo szczotkowanie zębów. Można wyróżnić trzy rodzaje irygatorów do zębów, takie jak: bezprzewodowe irygatory do zębów, irygatory stacjonarne do zębów oraz hybrydowe irygatory stomatologiczne.

  • bezprzewodowe irygatory do zębów – wersja bezprzewodowa, czyli irygatory przenośne to idealny produkt dla osób, które dość często wyjeżdżają lub nie lubią kabelków. Jednocześnie jest to urządzenie polecane osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Najważniejszą ich cechą jest niska waga oraz niewielki rozmiar.
  • irygatory stacjonarne do zębów – jest to produkt polecany do użytku domowego, gdyż jest znacznie większy od irygatora przenośnego. Niemniej posiada sporo zalet, takich jak większą moc irygatora, umożliwia regulowanie ciśnienia oraz posiada spory pojemnik na płyn. Warto podkreślić, że ten typ irygatorów charakteryzuje się znacznie większą żywotnością w porównaniu do pozostałych. Polecanym modelem jest irygator Waterpik, który zyskał spore uznanie konsumentów.
  • hybrydowe irygatory stomatologiczne – łączą w sobie funkcje irygatora stacjonarnego i bezprzewodowego. Doskonałym przykładem tego rodzaju jest model Irygator Aquajet LD-A3, który można skutecznie używać w wersji bezprzewodowej. Gdy zajdzie konieczność, można ten produkt szybko i łatwo podłączyć za pomocą kabelka do pojemnika z wodą, dzięki czemu irygator zyskuje funkcje wersji stacjonarnej.

Irygatory do zębów – najważniejsze cechy

Irygator to nowoczesny produkt, który we właściwy sposób dba o higienę jamy ustnej. Doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe i trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, które bardzo ciężko jest dobrze wyczyścić zwykłą szczoteczką. Szeroki wybór, jeśli chodzi o końcówki do irygatora umożliwia skuteczne doczyszczenie każdego uzębienia. Dodatkowo urządzenie to dba o dziąsła, gdyż w trakcie pracy masuje je. To bardzo ważna cecha, zwłaszcza dla osób posiadających implanty czy inne uzupełniania stomatologiczne. Bardzo często różne końcówki do irygatorów dostępne są w zestawie w wraz z kupowanym urządzeniem, a wśród nich można wymienić: końcówki standardowe, końcówki do kieszeni dziąsłowych czy końcówkę do czyszczenia języka.

Popularne modele irygatorów na rynku

Ciekawą i bogatą ofertę irygatorów można znaleźć w Estetic Dent, gdzie dostępny jest irygator Oral B w atrakcyjnej cenie. Na stronie tego dystrybutora można znaleźć również irygator Philips Sonicare i wiele innych modeli tej marki. Niezwykle interesującą propozycją jest z pewnością irygator Panasonic, ponieważ łączy w sobie skuteczność działania oraz wysoką jakość produktu.

Pin It

2 komentarze do wpisu “Irygatory do zębów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *