Czym Polacy lubią być zaskakiwani?

Z Raportu Redd`s 2014 wynika, że Polacy lubią być zaskakiwani i zaskakiwać innych. Jest to już trzecia edycja badania przeprowadzonego wspólnie z TNS Polska. Badanie zostało przeprowadzone na panelu internetowym na próbie N=1000 w czerwcu 2014 roku.

Jak się okazało jedna na trzy osoby przyznaje, że niespodzianki spotykają ją częściej niż raz w miesiącu. Zaskakiwanie odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, że respondenci deklarują, że mieliby ochotę doświadczać go częściej. 77% chciałoby być zaskakiwanym (zaskakiwaną) przez swoich bliskich – przez swojego partnera czy partnerkę.

Dlaczego zaskoczenie odgywa tak ważną rolę w relacjach z innymi ludźmi? Według respondentów to dzięki niemu skutecznie walczymy z rutyną (74%), umacniamy relacje z bliskimi (65%) i jesteśmy szczęśliwsi (74%).

Relacje można budować i pielęgnować również w Internecie. W Polsce najpopularniejszym portalem społecznościowym jest Facebook. Korzysta z niego aż 81% z nas, z czego 55% robi to kilka razy dziennie. Po co? Głównie aby kontaktować się ze znajomymi – 79% i wiedzieć co u nich słychać – 65%. A jest kogo śledzić – średnio mamy bowiem aż 230 znajomych, przy czym aż 44% z nich to dawni i dalecy znajomi.

Jednak czym lubimy być zaskakiwani? W dość ciekawy sposób wyjaśnia to filmik przygotowany przez Redd’s Polska.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *