Czy angielskiego warto uczyć się samemu? Plusy i minusy nauki we własnym zakresie

Angielski jest dzisiaj tym językiem, którego znajomość nie jest jedynie atutem, ale powoli staje się on po prostu niezbędny. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę, aby przekonać się o tym, że wymagany jest on obecnie przez wielu pracodawców. Co więcej, znajomość angielskiego poszerza horyzonty – to dzięki niemu możemy czerpać pełnymi garściami z innych kultur, poznawać nowych znajomych czy podróżować bez stresu o barierę językową.

Gdy nie znasz jeszcze języka angielskiego, nie warto zwlekać. Dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych języków w szkołach nauki języków obcych, ale również do dyspozycji jest wiele materiałów pozwalających na naukę we własnym zakresie. Na początek wielu wybiera naukę w własnym zakresie. Dlaczego? Ponieważ jest ona niedroga i dodatkowo daje swobodę – można uczyć się w domu wtedy, gdy ma się wolny czas, bez konieczności dojazdów do szkoły językowej.

Warto jednak pamiętać o tym, że samodzielne przyswajanie wiedzy nie zawsze się sprawdza. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że nauka języka angielskiego we własnym zakresie wymaga odpowiedniej motywacji, dlatego nie jest ona przeznaczona dla osób ze słomianym zapałem, które szybko tracą chęci. Także do nauki samemu trzeba mieć czas – tutaj liczy się konsekwencja, dlatego też trzeba pamiętać o tym, by regularnie, raz na kilka dni czy raz dziennie, poświęcić czas na naukę. Minusem zdobywania wiedzy samodzielnie jest także ryzyko popełnionych błędów, które nie mogą być skorygowane przez specjalistę.

Za naukę samodzielnie warto zatem zabrać się wtedy, gdy ma się ku temu odpowiednie predyspozycje oraz czas. Trzeba też pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednie materiały – warto wykorzystać przede wszystkim komputer, internet i aplikacje na smartfony, ponieważ multimedialne programy do nauki angielskiego przynoszą ze sobą bardzo dobrze efekty.

Jeżeli jednak zależy ci na efektach i wsparciu specjalistów, wybierz dobrą szkołę językową, na przykład Speak Up Kraków, gdzie możesz uczyć się także w swoim tempie i w godzinach, które najbardziej ci odpowiadają.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *