Czarnek: Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe

Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe, bo to jest miejsce do publikowania wyników badań naszych naukowców – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomniał, że ruszył nabór wniosków do nowego programu MEiN „Rozwój czasopism naukowych”.

„Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe. Chcemy przy pomocy środków z ministerstwa – przeznaczamy na ten program 40 mln zł – rozwijać polskie czasopisma naukowe, bo to jest miejsce do publikowania wyników badań naukowych naszych naukowców ze wszystkich uczelni w Polsce” – powiedział szef MEiN w czwartek na konferencji prasowej.

„Bardzo nam zależy na tym by polskie czasopisma naukowe rozwijały się. Zachęcam do składania wniosków” – dodał.

Czarnek przypomniał, że nabór wniosków do nowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Rozwój czasopism naukowych” ruszył w poniedziałek, 6 września.

Maksymalna wysokość dofinansowania na pokrycie kosztów kwalifikowanych projektu wynosi do 120 tys. zł – w przypadku czasopisma ujętego w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz międzynarodowej bazie czasopism naukowych: Scopus, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index lub Arts&Humanities Citation Index. Przy czym w pierwszym roku finansowania wsparcie finansowe nie może wynieść więcej niż 60 tys. zł.

W przypadku czasopism niespełniających powyższych warunków, maksymalna wielkość dofinansowania wynosi do 80 tys. zł, przy czym w pierwszym roku finansowania nie więcej niż 40 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 listopada 2021 r. w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania (OSF).(PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mir/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *