Co można zrobić, aby cieszyć się gęstymi włosami?

Każdy człowiek, niezależnie od płci czy wieku, chciałby szczycić się bujnymi i gęstymi włosami. Część osób uważa, że tylko szczęściarze, którzy wygrali na loterii genowej, mogą mieć gęste włosy. Istnieje jednak wiele sposobów na zagęszczenie fryzury. W tym artykule dowiesz się o nich trochę więcej.

  1. Domowe sposoby na gęste i mocne włosy
  2. Dieta sprzyjająca zagęszczeniu włosów
  3. Profesjonalne zabiegi i kosmetyki na włosy

Domowe sposoby na gęste i mocne włosy

Niektórym szczęśliwcom wystarczy pielęgnowanie włosów szamponem i odżywką. Niestety, osłabione i zniszczone włosy, które wypadają w dużych ilościach, wymagają dodatkowej pielęgnacji. Nie musisz jednak inwestować w drogie maski i profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Jest kilka domowych rozwiązań, które pomogą ci cieszyć się gęstymi włosami. Pierwsze z nich to wcieranie w skórę głowy olejku. Na włosy cienkie, puszące się i zniszczone dobrze sprawdzi się olejek rycynowy lub z pestek winogron, natomiast na włosy grube i proste – lniany i kokosowy. Po 30 min od nałożenia głowę należy zmyć olejek. Innym sposobem jest wcierka z kozieradki, która powstaje w wyniku zalania łyżeczki nasion połową szklanki wrzątku. Należy ją stosować 3-4 razy w tygodniu przez 3 miesiące. Możesz też wypróbować domowej roboty maski, np. z awokado, drożdży i mleka lub żółtka wymieszanego z oliwą.

Dieta sprzyjająca zagęszczeniu włosów

Jeśli zastanawiasz się, jak zagęścić włosy w sposób nie wymagający dodatkowej pracy, to zastanów się nad swoją dietą. Wypadające włosy mogą oznaczać niedobory pewnych składników. Co należy jeść, aby wzmocnić cenne kosmyki? Przydatne będą posiłki wzbogacone w kolagen, znajdujący się w żelatynie będącej produktem odzwierzęcym. Znajdziesz go np. w galaretkach. Jeśli jednak z jakiejś przyczyny nie jesz takich produktów, możesz wzbogacić swoją dietę o inne pierwiastki, które przyczyniają się do wzrastania silnych i zdrowych włosów. Są to: cynk, występujący w roślinach strączkowych oraz orzechach, magnez w kakao i bananach, krzem obecny w pełnoziarnistych produktach, żelazo występujące w zielonych warzywach i czerwonym mięsie oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które można znaleźć w rybach, ale i awokado i tłoczonych na zimno olejach roślinnych.

Profesjonalne zabiegi i kosmetyki na włosy

Jeżeli chcesz uzyskać natychmiastowy efekt zagęszczenia, możesz korzystać z preparatów, które ci to zagwarantują – np. zawierających mikrowłókna, które zagęszczą twoje włosy po jednym użyciu. Popularne stają się też zabiegi zagęszczania włosów u fryzjerów, jednak należy być w tym przypadku ostrożnym, gdyż mogą one uszkodzić naturalne pasma.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *