Akcja „Projekt: Praca” na dwunastu polskich uczelniach

Dwanaście uczelni w całej Polsce weźmie udział w drugiej edycji akcji „Projekt: Praca”, która pomaga młodym ludziom w znalezieniu zatrudnienia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 24 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i ekspertów, dowiedzą się m.in. jak i gdzie szukać zatrudnienia. Otrzymają praktyczne porady pisania idealnego CV i listu motywacyjnego, a także przekonają się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Efektem końcowym cyklu warsztatów ma być stworzenie programu przedmiotu, który mógłby być zarekomendowany na polskich uczelniach. Uczestnicy warsztatów będą mogli wypełnić także ankiety, które zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu programu.

Pierwsze warsztaty odbędą się 24 października br. w godz. 9.00–16.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Kolejne zajęcia odbędą się m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu.

„Projekt: Praca” to akcja społeczna organizowana przez „Gazetę Wyborczą” przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i firmami McDonald’s, Nestle oraz Deloitte.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *