Akademia Leona Koźmińskiego i Politechnika Gdańska wyróżnione przez studentów

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) i Politechnika Gdańska to uczelnie wyższe nagrodzone przez studentów w badaniu Most Attractive Employers, przeprowadzonym przez międzynarodową firmę doradczą Universum. Warszawską ALK studenci uznali m.in. za uczelnię wyższą najlepiej przygotowującą do wejścia na rynek pracy.

Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 23,5 tys. studentów oraz ponad 8,5 tys. profesjonalistów. Po raz pierwszy w swoim badaniu Universum nagrodziło również uczelnie wyższe, którym przyznano wyróżnienia w czterech kategoriach:

W kategorii „Najwyżej oceniane Biuro Karier” wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Pierwsze miejsce wśród „Najwyżej ocenianych uczelni wyższych” według studentów również zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, a trzecie Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi.

Według studentów Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie to również „Uczelnia wyższa najlepiej przygotowująca do wejścia na rynek pracy”. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Za „Najbardziej efektywne działania promujące badanie Universum Talent Survey 2015” nagrodzono kolejno: Politechnikę Gdańską, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Z badania wynika, że najbardziej pożądanymi przez studentów pracodawcami są następujące firmy: w kategorii biznes – Google Poland; w kategorii inżynieria – Skanska Grupa; w kategorii IT – Google Poland; w kategorii nauki humanistyczne – TVN; w kategorii nauki ścisłe – Polpharma; w kategorii prawo – Ministerstwo Spraw Zagranicznych; w kategorii medycyna i farmacja – Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie.

Pełne Rankingi Most Attractive Employers są dostępne na stronie: http://universumglobal.com/rankings/poland/

Badanie Universum Talent Survey obejmuje studentów oraz profesjonalistów, czyli osoby z doświadczeniem zawodowym, które posiadają przynajmniej tytuł licencjata lub inżyniera. W badaniu respondenci pytani są o preferencje odnośnie swojej kariery zawodowej i oczekiwania względem pracodawców.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *