723 stypendia ministra nauki dla studentów i doktorantów

Łącznie 723 stypendiów za wybitne osiągnięcia przyznał w tym roku minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin – poinformował resort nauki. 645 studentów otrzyma 15 tys. zł wsparcia finansowego, zaś do 78 doktorantów trafi po 25 tys. zł.

Jak informuje resort nauki w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej, rektorzy uczelni z całej Polski nadesłali w tym roku ponad 1,8 tys. wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. 1275 wniosków dotyczyło studentów, zaś 586 wniosków – doktorantów.

Wnioski oceniał zespół złożony z 24 ekspertów pochodzących z siedmiu obszarów nauki i sztuki. Na podstawie listy rankingowej decyzję o przyznaniu stypendiów podejmował minister Jarosław Gowin.

Osoby, które otrzymały stypendium musiały uzyskać co najmniej 10 punktów (w przypadku studentów) oraz 65 punktów (w przypadku doktorantów). Punkty można było zdobyć za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

W roku akademickim 2017/2018 wysokość studenckiego stypendium ministra wynosi 15 tys. zł, zaś doktoranckiego – 25 tys. zł. Stypendia są wypłacane studentom i doktorantom przez uczelnię; wypłata jest jednorazowa.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie MNiSW: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/informacja-o-stypendiach-ministra-za-wybitne-osiagniecia-na-rok-akademicki-2017-2018-dla-studentow-i-doktorantow.html

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *